Nauka szycia - Harmonogram kursów

Terminy kursów cyklicznych

KAŻDY Z KURSÓW MOŻNA KUPIĆ W FORMIE BONU UPOMINKOWEGO

Istnieje możliwość zrealizowania kursu w trybie przyspieszonym, w jeden tydzień albo nawet w dwa dni!!!!

Rabat 20% na wszystkie grupy 14.30-17.00 i 15.00-17.30!!!!

Kursy szycia dla początkujących i dla zaawansowanych

Kursy szycia dla początkujących i dla zaawansowanych (na zajęcia można uczęszczać raz w tygodniu lub częściej, minimalny cykl to 6 spotkań, koszt 480 zł, możliwość kontynuacji poprzez wykupienie kolejnych 6 spotkań w cenie 432 zł. Kurs semestralny: 22 spotkania koszt 1480 zł, kontynuacja 1332 zł. (Ciągły nabór do poszczególnych grup:

poniedziałek: 11.30–14.00, 14.30-17.00 (rabat 20%),17.30–20.00, 20.00–22.30

wtorek: 9.00-11.30, 11.30–14.00, 14.30–17.00 (rabat 20%), 17.30–20.00, 20.00–22.30

środa: 11.30–14.00, 14.30-17.00 (rabat 20%),17.30–20.00, 20.00–22.30

czwartek: 9.00-11.30, 11.30–14.00, 14.30–17.00 (rabat 20%), 17.30–20.00, 20.00-22.30

piątek: 9:30–12:00, 12.00-14.30, 15.00-17.30 (rabat 20%), 17.30–20.00

Cykliczne warsztaty konstrukcji odzieży

Data rozpoczęcia najbliższego kursu: wrzesień 2020 (poniedziałek) godzina 17:30-20:00, cena: 490 zł.

Na cyklicznych warsztatach konstrukcji uczestnicy poznają między innymi techniki wykreślania siatek konstrukcyjnych zgodne ze współczesnymi trendami oraz zgłębią zasady modelowania i dopasowania form odzieży do wybranej sylwetki.

Zaletą warsztatów jest mała liczebność grup oraz elastyczne podejście prowadzących skierowane indywidualnie do każdego z kursantów. Zapewniamy także wszelkie niezbędne w pracy konstruktora materiały pomocnicze, również linijki, krzywiki oraz specjalny papier kreślarski.

Program pakietu nr.1:

  • wykreślanie siatki konstrukcyjnej spódnicy podstawowej oraz spódnic z koła
  • modelowanie wybranych form spódnic
  • wykreślanie siatki konstrukcyjnej sukienki
  • modelowanie wybranych form sukienek
  • wykreślanie siatki konstrukcyjnej rękawa i jego modelowanie
  • wykreślanie siatki konstrukcyjnej kołnierzy

Cykliczne warsztaty konstrukcji odzieży odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki o godzinie 17:30 i trwają 2,5 godziny. Podstawowy cykl zajęć wynosi 6 spotkań, które można następnie dowolnie przedłużać o kolejne. Do grupy można dołączyć z datą rozpoczęcia kursu.

Harmonogram kursów weekendowych

KAŻDY Z KURSÓW MOŻNA KUPIĆ W FORMIE BONU UPOMINKOWEGO

6-7.06 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 480 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

13.06 Kurs szycia ubranek dziecięcych

10.00-17.00, (sobota), cena 340 zł.

Jednodniowy kurs szycia dla początkujących i nie tylko :)
W programie kursu: podstawowa nauka szycia na maszynie i owerloku, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Każdy uczestnik uszyje dwa elementy garderoby dziecięcej (do wyboru: spodnie, sukienka, bluza, t-shirt, legginsy, komin i czapka) w wybranym przez siebie rozmiarze i z wybranej dzianiny spośród asortymentu MATERIALISTKA. Wszystkie materiały i dodatki pasmanteryjne oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu.

13.06. Kurs technik manipulacji tkanin

11.30-16.30, (sobota), cena 340 zł.

Szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne tkaniny lub dekoracyjnie wykańczać materiały. Podczas warsztatów kursanci nauczą się licznych technik manipulacji tkanin i odszyją własne sample metodą:

• Ribbon Folding, Ruffles, Smocking, Tucks, Gathering, Layering, 3D Appliques, Trapunto, Pleating
Szkolenie bazuje na praktycznej nauce tradycyjnych i nowoczesnych technik manipulacji tkanin. Podczas kilkugodzinnych warsztatów kursanci przeszywają ręcznie i maszynowo dekoracyjne motywy tkanin, plisując je, marszcząc, nacinając, odginając i haftując.

Każdy kursant samodzielnie wykona po 1 próbce tkaniny z każdej techniki manipulacji tkanin.

Spektakularne efekty użycia kreatywnych technik manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Haute Couture Elie Saab, Chanel, Alexander McQueen, czy Giambattista Valli.

Kurs poprowadzi projektantka tkanin, biżuterii i odzieży DOMINIKA SYCZYNSKA, http://www.dominikasyczynska.com/
W cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do wykonania wielu próbek oraz kawa i ciastka.

14.06 Pleating – Kurs plisowania tkanin

11.30-16.30, (niedziela), cena 340 zł.

Szkolenie jest przeznaczone dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Zajęcia poprowadzi projektantka odzieży, tkanin i biżuterii Dominika Syczynska, www.dominikasyczynska.com.

Podczas szkolenia kursanci nauczą się, jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin. Kilkugodzinne, praktyczne zajęcia maja na celu nauczenia kursantów całego wachlarza technik plisowania, wliczając do tego kluczowe metody:
•Accordion, Knife, Box, Upright, Curved, Cut-Pleats, Twisted, V-pleats

Pleating jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne tkaniny. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen, czy Noir Kei Ninomiya.

Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach z plisowania i manipulacji tkanin.

W cenę wliczone są wszystkie materiały oraz kawa i ciastka.
Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777

20.06 Kurs szycia bielizny, bralteka plus figi lub body – do wyboru – dla początkujących

11.00-18.00, (sobota), cena 480 zł.

Całodniowe warsztaty, które poprowadzi projektantka, Agata Bawer, właścicielka marki Deep l’amour W trakcie warsztatów każda uczestniczka nauczy się zdejmować miarę i stworzy indywidualny wykrój miseczki oraz majtek. Po wybraniu materiałów wykona projekt, a następnie, po konsultacji projektu, uszyje wymarzony biustonosz i majtki :) , Warsztaty skierowane są również do osób całkiem początkujących. Uczestniczki dowiedzą się: -jak stworzyć i wykorzystać modboard (kartę inspiracji ) w procesie projektowania i szycia -jak radzić sobie z szyciem elastycznych materiałów i koronek -jak dobierać materiały i komponenty w zależności od wielkości i kształtu biustu/figury (materiały do wyboru podczas zajęć) Z warsztatów każda Uczestniczka wyjdzie z gotowymi dwoma egzemplarzami bielizny odszytej na miarę według własnego projektu

Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777 Konieczna rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. na konto: Agata Bawer: 82 1020 2401 0000 0102 0257 4580

20.06 Kurs szycia sukienki – dla początkujacych

10.00-16.00, (sobota), cena 340 zł

Jednodniowy kurs, na którym będzie można nie tylko nauczyć się podstaw szycia na maszynie i owerloku, ale przede wszystkim uszyć jeden z kilku fasonów sukienek z wybranego przez siebie materiału o charakterze wieczorowym (błysk) lub o chatakterze casualowym z asortymentu MATERIALISTKA. Doświadczona instruktorka, nie tylko pomoże wybrać wykrój i dopasować go do sylwetki, ale także cierpliwie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szycia i projektowania.
Gwarantujemy miłą atmosferę, pyszną kawę i wymierne efekty nauki w postaci samodzielnie uszytej sukienki :)
W cenę wliczone są materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka.

21.06 Kurs szycia biustonosza push up

10.00-17.00, (niedziela), cena 390 zł.

Kto ma problemy z nietypowym rozmiarem lub po prostu chce poznać tajniki tworzenia zmysłowych usztywnianych biustonoszy pusch-up? Zapraszamy na ośmiogodzinny Kurs Szycia Usztywnianych Biustonoszy Push-Up.

Zajęcia poprowadzi Agata Bawer właścicielka oraz projektantka marki Deep l’amour l oraz prowadząca warsztaty szycia Koronkowa Robota.

W trakcie kursu każda uczestniczka dowie się jak dopasować /modyfikować gotową miseczkę i fiszbiny do swojego rozmiaru. Po wybraniu fasonu i dopasowaniu wykroju na indywidualną miarę, przyjdzie czas na wybranie materiałów oraz wykonanie projektu biustonosza. Po konsultacji projektu oraz teoretycznym wprowadzeniu, jak postępować z materiałami elastycznymi i koronkami, każda z Was odszyje spersonalizowany biustonosz.

Brzmi jak rzecz nie do odszycia ? Nieprawda! W Koronkowej Robocie idziemy na jakość a nie ilość, czyli grupy do 6 osób i po wprowadzeniu każdy pracuje w indywidualnym tempie. Dodatkowo wszystkie profesjonalne materiały niezbędne do stworzenia wykroju i odszycia koronkowego cudeńka są wliczone w cenę.

Podczas warsztatów nauczysz się : – jak dopasować rozmiar fiszbina/miseczki do ciała, – jak zmodyfikować gotową miseczkę w razie potrzeby – jak dopasować miseczkę do fiszbiny – podstawowej konstrukcji biustonosza usztywnianego wkładką, – jak zmodyfikować wykrój do potrzeb danego rozmiaru/ sylwetki, – jak (równo!) kroić problematyczne materiały, -jak prawidłowo zdjąć miarę, -jak samodzielnie obszyć gotową miseczkę koronką -jak skutecznie wszywać i zszywać gumę, -jak prawidłowo pozszywać poszczególne elementy w biustonosz.

Oprócz tego dowiesz się: -jak radzić sobie z szyciem elastycznych materiałów, -jak dobierać materiały i komponenty w zależności od wielkości i kształtu biustu/figury (materiały do wyboru podczas zajęć), Z warsztatów każda z Was wyjdzie z gotową sztuką bielizny :D odszyta na miarę według własnego projektu.

Konieczna rezerwacja miejsc: info@slowfashioncafe.pl oraz wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. na konto projektantkl prowadzącej kurs, Agaty Bawer.

21.06 Kurs szycia HOODIE – dla początkujących

10.00-16.00, (niedziela), cena 340 zł.

Kilkugodzinne warsztaty szycia naszej bestsellerowej bluzy z kapturem, w trakcie których będzie można zapoznać się z zasadami szycia odzieży dzianinowej, korzystania z maszyny do szycia i owerloka i korzystania z gotowych form odzieżowych. Każdy uczestnik uszyje bluzę z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA.
Zapraszamy również osoby całkiem początkujące :)
Gwarantujemy relaksującą atmosferę i pyszną kawę :)

27.06 Kurs szycia torebek skórzanych

10.00-15.00, (niedziela), cena 290-398 zł.

Kurs szycia torebek skórzanych i nie tylko skórzanych, cena 290 zł. (kopertówka)/340 zł. (torba A4)/380 zł. (oversize)/180 zł. torba materiałowa.

Niepowtarzalna okazja do uszycia wymarzonej torebki na wielkie wyjścia lub do pracy :)
Każda uczestniczka, z wybranej przez siebie skóry naturalnej, uszyje jeden z kilku fasonów torebek.
W programie kursu podstawowa nauka szycia na maszynie, informacje dotyczące szycia skór ekologicznych i naturalnych, nauka korzystania z akcesoriów kaletniczych.
W cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednej torebki oraz kawa i ciastka.

27-28.06 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 480 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.