Kurs szycia dla początkujących

Szukasz ciekawego zajęcia, które pozwoli Ci oderwać się od codzienności? Lubisz prace manualne i posiadasz wiele kreatywnych pomysłów? A może po prostu chcesz nauczyć się czegoś nowego? W takim razie nasz kurs szycia dla początkujących to idealna propozycja dla Ciebie, z której z całą pewnością będziesz zadowolona!

Oferujemy uczestnictwo w kursie dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w szyciu na maszynie. Nasze warsztaty podstaw szycia pozwalają poznać budowę i obsługę maszyn oraz uczą ich wykorzystywania. To idealny start dla wszystkich osób, które chcą uczyć się szyć ubrania i dodatki. Opanowanie podstaw pozwala bowiem szybciej robić postępy i rozwinąć skrzydła.

Czego nauczysz się na kursie

Podczas warsztatów praktycznych dowiesz się jak funkcjonuje maszyna do szycia oraz overlock. Podpowiemy Ci jak wykorzystywać te urządzenia w sposób sprawny i bezpieczny. Przedstawimy podstawowe techniki krawieckie oraz nauczymy wykonywania podstawowych szwów. Dzięki uczestnictwie w kursie dla początkujących nie będziesz mieć problemu np. z podłożeniem materiału. 

Uczestniczki biorące udział w naszym kursie zdobywają solidne podstawy, które pozwalają im na dokonywanie prostych przeróbek krawieckich. Są również w stanie sprawnie i bezpiecznie obsługiwać maszynę. Podczas zajęć przez cały czas ich trwania mogą korzystać z pomocy naszych doświadczonych nauczycieli co sprawia, że odbycie kursu pozwala przyswoić naprawdę sporą ilość wiedzy niezbędnej do samodzielnego szycia 

Program kursu

Aby opanować podstawy szycia musisz dobrze poznać maszynę, na której będziesz pracować. Dlatego właśnie zaznajomienie się z obsługą tego urządzenia to jeden z podstawowych punktów programu naszego kursu. Dowiesz się z czego składa się maszyna, jak bezpiecznie z niej korzystać, a także jak wykonywać różne rodzaje szwów, a także jakie jest ich zastosowanie w praktyce.

Prezentujemy ściegi, uczymy materiałoznawstwa, podpowiadamy jak korzystać z form odzieżowych, by szyć sprawnie i efektownie. Końcówka naszych zajęć to szansa na samodzielne uszycie prostej spódnicy na gumce – dzięki czemu masz pewność, że nasze zajęcia to nie tylko teoria, ale również praktyka. Wszystkie materiały, jakie będą niezbędne, zapewniamy w naszym zakresie. Potrzebujesz więc jedynie dobrych chęci. 

Co zapewniamy uczestnikom kursu

Wszystko tego, czego potrzebujesz by opanować podstawy szycia. Nowoczesne maszyny, dostęp do materiałów różnego rodzaju oraz akcesoria krawieckie. Dzięki temu w komfortowych i bezpiecznych warunkach możesz spróbować wykonać podstawowe szwy oraz nauczyć się w jaki sposób wszyć zamek czy naszyć kieszonkę. Wszystko to przy wsparciu doświadczonych instruktorów.

Zapewniamy również miłą atmosferę, która sprawia, że nauka szycia staje się ciekawą przygodą. Wśród osób, które tak jak Ty, chcą nauczyć się szyć, przy aromatycznej kawie i ciastku nie tylko zdobędziesz nowe umiejętności, które mogą stać się zaczątkiem pasji, ale również zrelaksujesz się i oderwiesz od codziennych stresów i obowiązków. 

Dlaczego warto skorzystać z kursu w Slow Fashion Cafe

Nasze kursy szycia dla początkujących organizujemy w taki sposób, by nikt nie czuł się nieswojo. Nawet jeśli do tej pory nigdy nie miałaś doświadczeń z szyciem, możesz być pewna, że doskonale poradzisz sobie z wszystkimi zadaniami. U nas nie ma pośpiechu – przy kawie i ciastku poznasz podstawy szycia, dzieląc czas z osobami, które tak jak Ty szukają ciekawej pasji. 

Wsparcie techniczne: Kiwwwi | Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności