Kurs plisowania tkanin

Nasza oferta to nie tylko kursy szycia odzieży skierowane do osób, które chcą zająć się tym hobbystycznie. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom projektantów, dekoratorów wnętrz, czy osób zajmujących się tworzeniem biżuterii lub wzornictwem przemysłowym. Dlatego też oferujemy możliwość uczestnictwa w kursie technik lisowania tkanin. 

To zajęcia prowadzone przez doświadczoną specjalistkę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Dzięki temu nasz kurs wzornictwa przemysłowego to doskonały początek tworzenia własnych kreacji lub podstawa do nauki na kolejnych kursach i warsztatach. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych uczestników naszych zajęć. 

Czego nauczysz się na kursie?

Tworzenie strukturalnych tkanin to prawdziwy hit, z zalet którego korzystają czołowi projektanci, tacy jak Chanel, Alexander McQueen czy Noir Kei Ninomiya. W oparciu o plisowanie tkanin powstała również jedna z ostatnich Miu Miu. Wiedząc o tym, chcemy pokazać naszym uczestnikom w jaki sposób mogą zająć się tworzeniem trójwymiarowych form przy wykorzystaniu różnorodnych tkanin. 

Podczas naszego kursu poznasz nowoczesne techniki plisowania tkanin oraz dowiesz się jak wykorzystać je w praktyce. Wykorzystujemy nie tylko materiały, ale również arkusze papieru. Działamy w oparciu o najbardziej znane i popularne metody, takie jak: Accordion, Knife, Box, Upright, Curved, Cut-Pleats, Twisted i V-pleats.

Program kursu

Nasz kurs wzornictwa przemysłowego to kilkugodzinne zajęcia, które prowadzi Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, biżuterii i tkanin. W tym czasie nasi uczestnicy mają szansę zapoznać się z możliwościami zastosowania trójwymiarowych form oraz oglądają je na konkretnych przykładach. To źródło inspiracji, które pomaga w dalszym tworzeniu.

Przedstawiamy czołowe techniki plisowania tkanin oraz pokazujemy na czym polega ich wykonanie. Połączenie zajęć praktycznych ze sporą dawką teorii sprawia, że dla wielu kreatywnych osób nasze warsztaty okazały się milowym krokiem w karierze. Dzięki nim nauczyły się tworzyć strukturalne tkaniny i wykorzystywać je w swojej pracy. 

Co zapewniamy uczestnikom kursu

Pełne wsparcie, pomocne rady i wskazówki oraz materiały szkoleniowe. Poza tym oferujemy możliwość korzystania z szerokiego wyboru tkanin o różnej grubości, kolorystyce i fakturze – możesz stworzyć to, co odpowiada Twoim potrzebom i upodobaniom. Co więcej, nie ponosisz w tym zakresie żadnych dodatkowych kosztów.

Naszym uczestnikom zapewniamy również optymalne warunki pracy w miłej atmosferze, możliwość poznania innych osób posiadających taką samą pasję oraz kreatywne spędzenie czasu. Podczas warsztatów zajmujemy się nie tylko pracą, ale również znajdujemy czas na chwilę relaksu przy aromatycznej kawie, co jest dodatkowym atutem naszych spotkań. 

Dlaczego warto skorzystać z kursu w Slow Fashion Cafe?

Kurs plisowania tkanin to propozycja idealna dla osób, którym zależy na zdobywaniu nowych, zaawansowanych umiejętności z zakresu szycia. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz przyjemną, sprzyjającą kreatywnym pomysłom atmosferę. Dzięki temu uczestnictwo w naszych kursach to doskonały sposób na rozwijanie swojej pasji. 

Wsparcie techniczne: Kiwwwi | Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności