kurs szycia
kurs szycia

Szkoła szycia

Szukasz szkoły kroju i szycia w Krakowie? Zapraszamy do Slow Fashion Cafe! To wyjątkowe miejsce na mapie miasta, łączące w sobie pracownię krawiecką, szkołę, butik i kawiarnię. W bogatej ofercie kursów coś dla siebie znajdą zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z szyciem, jak i osoby, które mają już za sobą opanowanie podstaw. Wszystkim gwarantujemy przyjazną atmosferę pracy i wsparcie doświadczonych instruktorów. U nas nie tylko zdobędziesz lub rozwiniesz umiejętności, ale i oderwiesz się od codziennych stresów i obowiązków.

Wnętrze szkoły szycia Slow Fashion Cafe Kurs szycia w Slow Fashion Cafe Maszyna do szycia

Kursy szycia dla początkujących i zaawansowanych

W Slow Fashion Cafe organizujemy kursy szycia i projektowania odzieży skierowane do wszystkich zainteresowanych szyciem. W ofercie kursów coś dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące, chcące rozpocząć swoją przygodę z krawiectwem, jak i zaawansowane, którym zależy na doskonaleniu swoich umiejętności. Nie masz żadnego doświadczenia w szyciu na maszynie? To żaden problem! Dzięki naszym warsztatom podstaw szycia zdobędziesz wiedzę na temat budowy i obsługi maszyn, jak również ich wykorzystania w krawiectwie. Dowiesz się, z jakich elementów składa się dana maszyna i jak bezpiecznie jej używać. Na zajęciach nauczysz się też rozpoznawania i wykonywania różnych rodzajów szwów oraz ich praktycznego zastosowania. Kolejne spotkania poświęcone będą nauce materiałoznawstwa i korzystania z form odzieżowych. Cykl zakończy samodzielne uszycie prostej spódnicy na gumce. Kursy początkujące to doskonałe rozwiązanie dla uczestników, którym zależy na nauce szycia ubrań i dodatków.

Opanowanie niezbędnych podstaw stanowi najlepsze wprowadzenie do dalszej nauki. W naszej szkole szycia i projektowania odzieży oferujemy również szereg kursów skierowanych do osób, które opanowały już podstawy krawiectwa. Harmonogram zajęć obejmuje między innymi kursy z szycia bikini, hoodie, ubranek dziecięcych, płaszczy i kardiganów, torebek skórzanych czy plisowania tkanin. Dodatkowo organizujemy warsztaty na indywidualne zamówienie. Realizujemy je zarówno u nas w pracowni, jak i poza nią.

Kursy weekendowe oraz cykliczne

Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które chcą zgłębić swoją wiedzę w zakresie szycia. By sprostać ich oczekiwaniom, w Slow Fashion Cafe organizujemy różne rodzaje kursów, w tym kursy cykliczne i weekendowe. Uczestnicy kursów cyklicznych pracują w trakcie zajęć nad dowolnym, wybranym z magazynu wykrojem. Nasi instruktorzy szycia pomagają w dopasowaniu poziomu trudności projektu do stopnia zaawansowania kursanta. W trakcie szycia, uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę o obsłudze maszyny do szycia i owerloka, podstawowych technikach szycia, posługiwania się wykrojami, rozpoznawaniu trudności konkretnych fasonów i dobieraniu materiały do danego wykroju. Uczą się również dopasowywać wykrój do swojej sylwetki.

Zajęcia w ramach kursów cyklicznych odbywają się raz w tygodniu, w wybrany wcześniej dzień tygodnia i trwają 2,5 godziny. Pakiet wstępny obejmuje 6 spotkań, jednak może być przedłużony o kolejne pakiety. Osobom, które zdecydują się na przedłużenie kursu bez jego przerywania, zapewniamy atrakcyjne rabaty. Istnieje możliwość dołączenia do wybranej grupy w dowolnym momencie – pod warunkiem wolnych miejsc. Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względy na początkowy stopień zaawansowania. Weekendowe kursy szycia to odpowiedź na potrzeby osób, którym zależy na szybkim zdobyciu umiejętności. Organizowane przez nas zajęcia praktyczne dają możliwość poszerzenia swojej wiedzy o krawiectwie w zaledwie dwa dni. W programie kursów znaleźć można między innymi: kurs detali krawieckich, kursy konstrukcji i modelowania czy techniki wykańczania odzieży. Kursy stanowią dodatkowo świetną formę spędzania wolnego czasu na krakowskim Kazimierzu. Do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno mieszkańców miasta, jak i osoby przyjezdne.

Kurs szycia - czy warto?

Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Jeśli szukasz oryginalnego zajęcia, lubisz prace manualne i chcesz oderwać się od codzienności – wybierz kurs w szkole szycia i projektowania odzieży. To nie tylko sposób na zdobycie praktycznej umiejętności, ale i świetna zabawa w gronie kreatywnych pasjonatów krawiectwa. Nasze kursy szycia i projektowania odzieży wyróżnia indywidualne podejście do uczestników. Nie tylko organizujemy warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, ale i dbamy o samą atmosferę spotkań. Pośpiech? To nie u nas!

W Slow Fashion Cafe cenimy przyjazną atmosferę pracy. Dlatego w krakowskiej szkole, przy pobudzającej kawie i pysznym ciastku, poznasz podstawy szycia w inspirującym otoczeniu. W trosce o odpowiednie warunki nauki, wszystkie kursy prowadzimy w małych grupach. Zapewniamy przy tym niezbędne narzędzia do pracy – maszyny do szycia, owerlock, manekiny krawieckie, magazyny z wykrojami, materiały pomocnicze. Słowem wszystko, poza materiałami, co potrzebne jest do zdobycia umiejętności krawieckich. Nasi kursanci mogą korzystać z wykrojów z czasopism krawieckich, jak i naszych autorskich szablonów. Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.

Szkoła szycia w Krakowie

Chcesz skorzystać z oferty szkoły szycia i kroju w Krakowie? Sprawdź aktualny harmonogram i cennik zajęć. Aby zapisać się na wybrany kurs, wyślij wiadomości na adres: info@slowfashioncafe.pl.

Wsparcie techniczne: Kiwwwi | Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności