Nasz zespół

zdj_cie 2 Monika Szumińska-Németh – współwłaścicielka SFCSkończyła geografię i gospodarkę przestrzenną na UJ. Od dzieciństwa pasjonuje się szyciem. Swój warsztat krawiecki szlifowała w Volksuniversiteit Haarlem w Holandii, warsztat projektancki i złotniczy w SAPU oraz w pracowni projektowania biżuterii artystycznej. Jako współwłaścicielka Slow Fashion Cafe odpowiada za kształtowanie profilu działalności firmy, program dydaktyczny szkoły szycia, ale przede wszystkim o atmosferę miejsca. W duecie Németh&Stypulska projektuje kolekcje z myślą o kursantach  i prowadzonych warsztatach.
zdj_cie 1 Katarzyna Stypulska-Trybulec – współwłaścicielka SFCPlastyczka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Miłośniczka mody, rozumianej jako sztuka użytkowa.  Odpowiada za organizację codziennego życia pracowni, wdrażanie w życie nowych projektów, kontakty z klientami oraz oczywiście atmosferę miejsca. Współtworzy autorskie kolekcje Slow Fashion Cafe pod marką Németh&Stypulska.
IMG_3778 Anna Gawor – instruktor szyciaKrakowianka, z wykształcenia technolog odzieży, obecnie studentka kierunku Konstrukcja Ubioru. W swojej twórczości preferuje minimalizm i szlachetną prostotę formy. Projektuje eleganckie i nowoczesne kolekcje ubrań inspirowane architekturą. Prowadzone przez nią zajęcia lubiane są za odpowiednie tempo pracy i umiejętność dobierania technik krawieckich do poziomu zaawansowania kursanta. Jej osoba odbierana jest jako ostoja spokoju i cierpliwości. Na warsztatach wprowadza dużo elementów modelowania konstrukcji.
zdjęcie 1 Jagoda Rymut – instruktor szyciaTechnolog krawiectwa i projektant ubioru. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w pracowni mistrza krawieckiego Józefa Turbasy. Od ponad 20 lat zajmuje się krawiectwem artystycznym, w tym również wykonywaniem replik mundurów dla rekonstruktorów historycznych. Kursanci cenią jej zapał i energię działania oraz wspaniałą atmosferę zajęć. Jako nauczyciel kładzie nacisk na precyzję w szyciu i perfekcyjne dopasowanie ubioru do sylwetki.
zdjęcie 2 Eliza Łopata – instruktor szyciaJej dziadek był znakomitym krawcem i zapewne po nim odziedziczyła talent do szycia. Ukończyła szkołę krawiecką, a następnie poszerzyła swoje zainteresowania w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Od kilku lat prowadzi własną pracownię krawiecką „Eliss” słynącą z oryginalnych i starannie wykończonych ubrań. Dla niej każdy, nawet najdrobniejszy detal ubioru ma ogromne znaczenie, dlatego od uczniów wymaga staranności i precyzji w wykańczaniu wszystkich detali krawieckich. Zachęca i motywuje do samodzielnej pracy, jasno i cierpliwie tłumacząc poszczególne etapy szycia.

Wsparcie techniczne: Kiwwwi | Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności