Mamy dla Was nasze autorskie kalendarze na 2024 rok!
W kalendarzu Slow znajdziecie zdjęcia 12 prac naszych Kursantek. Dziewczyny nie tylko uszyły oryginalne ubrania, ale także zapozowały w nich do zdjęć Rafałowi Korzeniowskiemu.
W drugim z kalendarzy, przed aparatem, zaprezentowały się właścicielki krakowskich firm.
W trzecim, twórczyni grupy „Stylowe” Małgosia Bielczyk.

Wszystkie kalendarze możecie zakupić w Slow Fashion Cafe. Kalendarz kosztuje 55 zł. !0 zł z każdego kalendarza przekażemy na rzecz fundacji SPG.

Stacjonarne kursy szycia i konstrukcji odzieży, dla początkujących i dla zaawansowanych, dla dorosłych i dla dzieci!!!

Kurs modelowania form odzieżowych!!! 

Kursy manipulacji i farbowania tkanin oraz Marble Dye połączone z szyciem akcesoriów skórzanych!!!

Kurs szycia torebek skórzanych!!!

I wiele, wiele innych, stacjonarnych oraz online możecie podarować swoim bliskim lub sobie pod choinkę w formie pięknego bonu upominkowego z półrocznym terminem ważności!!!! Bony możecie zakupić w naszej pracowni w Krakowie przy ul. Kalwaryjskiej 34 lub zamówić mailowo: info@slowfashioncafe.pl Cennik znajdziecie tutaj: www.slowfashioncafe.pl :) Zapraszamy do kontaktu: 500418777.

Cennik (obowiązuje do końca grudnia 2023):

Kursy cykliczne –  szycia dla początkujących i dla zaawansowanych (na zajęcia można uczęszczać raz w tygodniu lub częściej, minimalny cykl to 6 spotkań, koszt 580 zł, możliwość kontynuacji poprzez wykupienie kolejnych 6 spotkań w cenie 522 zł. Kurs semestralny: 22 spotkania koszt 1780 zł, kontynuacja -10%. Ciągły nabór do poszczególnych grup!!!!

Jednodniowe kursy szycia (sukienek, ubranek dziecięcych, torebek skórzanych, bluz z kapturem, spodni dzianinowych, płaszczy z wełny parzonej), 380 zł (wszystkie materiały oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu).

Kurs technik manipulacji tkanin, 450 zł.

Kurs farbowania tkanin, 450 zł.

Kurs kreowania wizerunku, 350 zł.

Kurs robienia na szydełku, 270 zł.

Kurs makramy, 270 zł.

Informacje: info@slowfashioncafe.pl, 500418777.

Zapraszamy na cykliczne kursy szycia dla początkujących i zaawansowanych do Slow Fashion Cafe!

Cykl 6 spotkań możecie aktualnie rozpocząć w następujących grupach:

środy 11.30-14.00, czwartki 9.00-11.30, piątki, 17.30-20.00 – do wyboru, raz w tygodniu lub częściej!

Czego możecie się spodziewać po zajęciach w naszej szyciowej kawiarence?

Na kursie cyklicznym można pracować nad własnymi projektami lub uczyć się szycia poszczególnych elementów garderoby, bazując na naszych autorskich formach odzieżowych! Zaczynamy całkiem od zera, od obsługi maszyny do szycia i prostych ćwiczeń, wszystko przy pysznej kawie oczywiście!

Zajęcia odbywają się w dni powszednie,  na zajęcia można uczęszczać raz w tygodniu lub częściej, w zależności do ilu grup ktoś się zapisze. Minimalny cykl to 6 spotkań, po dwie i pół godziny zegarowej każde, cena 580 zł. Cykl można kontynuować wykupując kolejne 6 spotkań, z rabatem 10% za kontynuację. Można również wykupić od razu dłuższy cykl, 22 spotkania, w cenie 1780 zł. Tkaniny nie są wliczone w cenę kursu gdyż każdy z uczestników szyje coś innego i inną ilość rzeczy w trakcie jednego cyklu. Ten kurs ma formułę otwartą, czyli w jednej grupie są osoby na różnym poziomie zaawansowania, każdy pracuje nad czymś innym, na swoim poziomie, indywidualnie prowadzony przez instruktorkę, sam ustala swój program z instruktorką. Do takiej grupy można dołączyć w każdym momencie, pod warunkiem, że jest wolne miejsce w wybranej grupie.

Pełny harmonogram grup cyklicznych znajduje się na naszej stronie internetowej pod adresem slowfashioncafe.pl/pl/kursy/harmonogram-kursow/. Jeśli ktoś chce dołączyć do którejś grupy cyklicznej, wystarczy napisać który dzień/dni i godzina/godziny mu odpowiadają, a my sprawdzimy czy jest miejsce w wybranej grupie.

W razie pytania lub wątpliwości można do nas śmiało pisać lub dzwonić: 500418777.

1.04 Kurs szycia ubrań do jogi – do wyboru: legginsy, spodnie dresowe, bluza, spodenki yengarki.

10.00-16.00, (sobota), cena 360 zł
Zapraszamy na relaksujące połączenie jogi i szycia. Czego możecie się spodziewać po tych warsztatach? Pod okiem doświadczonej krawcowej, korzystając z dostępnych na miejscu materiałów każdy z uczestników „wyczaruje” swoje ulubione spodenki/spodnie/legginsy/bluzę do jogi. Do wyboru mamy dla Was wysokiej jakości dzianiny (bawełniane i wiskozowe), gładkie i wzorzyste, mięciutkie, miłe dla ciała, zapewniające pełną swobodę ruchu.
Warsztaty skierowane są również do osób całkiem zielonych w szyciu!!! Doświadczona instruktorka we wszystkim pomoże i cierpliwie wytłumaczy. Nauczycie się podstaw obsługi maszyny do szycia i owerloka, korzystania z gotowych form odzieżowych, krojenia materiału i zszywania go tak, żeby wyszły komfortowe, piękne ubrania!!!!!!
Jeśli komuś do godziny 16.00 nie uda się dokończyć szytej rzeczy, istnieje możliwość wykończenia/przerobienia szytych na sobotnich warsztatach ubrań w późniejszym terminie (gratis po wcześniejszym uzgodnieniu indywidualnej daty spotkania)
Gwarantujemy relaksującą atmosferę, dużą dawkę wiedzy o  jodze metodą B.K.S. Yengara oraz oczywiście uszycie nowej, niepowtarzalnej części garderoby!!!!
W cenę wliczone są wszystkie materiały oraz kawa i ciastka, a także krótka sesja jogi z Magdą Bętkowską – przed szyciem, o godzinie 9.30.

Stały nabór do grup cyklicznych! Spytaj o miejsce w wybranej grupie: info@slowfashioncafe.pl, 500418777.

W każdym miesiącu mamy dla Was ciekawe bonusy, dzięki którym kupując któryś z naszych kursów zyskacie podwójnie:)

W lutym, przy wykupieniu semestralnego kursu cyklicznego (wpłata jednorazowa), otrzymacie jednodniowy kurs modelowania form odzieżowych gratis, kurs o wartości 350 zł.

Piszcie:i nfo@slowfashioncafe.pl, dzwońcie: 500418777

 

6.11, 11.00-16.00

Wakacyjne kursy szycia!!!!

Przez całe wakacje zapraszamy do grup cyklicznych i na kursy weekendowe, jednodniowe i dwudniowe!!!!

W przypadku kursów cyklicznych (w dni robocze, od poniedziałku do piątku), zarówno cykl 6 spotkań jak i 22 spotkań można zrealizować w trybie intensywnym!!!! Po ukończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty!

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://slowfashioncafe.pl/pl/kursy/harmonogram-kursow/

4.06 MAKRAMA – makramowy plecak

10.45-16.45, (sobota), cena 380 zł

Zapraszamy na sześciogodzinny kurs podczas którego nauczysz się kluczowych splotów makramowych, wykonasz plecak w wybranym przez siebie kolorze, uszyjesz worek i stworzysz brelok.

Projekt wykonasz z wykorzystaniem wysokiej jakości sznurków bawełnianych. Grube i mięsiste sznury są w 100% naturalne i posiadają certyfikat Standard 100 by OEKO-TEX. 

Nie musisz mieć żadnej wiedzy projektowej ani nie jest konieczna znajomość technik makramy, ponieważ wszystkiego nauczymy Cię podczas kursu!

Makrama jest bardzo wszechstronną techniką, pozostawiającą dużą dowolność w interpretowaniu i wykorzystywania splotów. Solidne podstawy oraz odrobina fantazji pozwalają tworzyć makramowe akcesoria oraz tak fantazyjne ubrania i akcesoria, jakie zwykliśmy podziwiać u Valentino Couture, Iris Van Herpen, czy Noir Kei Ninomiya.

 

Każdy uczestnik kursu samodzielnie wykona plecak z brelokiem w wybranym przez siebie kolorze oraz otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku stworzysz najmodniejszy w tym sezonie, ekologiczny worko-plecak.

 

Makramowe Łapacze Snów

21.05, 10.45-15.45, cena 360 zł

Chcesz stworzyć makramowy łapacz snów w łatwy i przyjemny sposób ?!
Przyjdź na kurs i naucz się kluczowych technik japońskiej techniki wiązania sznurów. Samodzielnie stwórz własny łapacz snów!
5 godzinny kurs ma na celu nauczenia kursantów kluczowych technik makramy : od prostych poprzez przestrzenne sploty.
Macrame jest bardzo wszechstronną techniką, pozostawiającą projektantowi dużą dowolność w interpretowaniu i wykorzystywania splotów. Solidne podstawy oraz odrobina fantazji pozwolą tworzyć tak fantazyjne ubrania i akcesoria, jakie zwykliśmy podziwiać u Valentino Couture, Iris Van Herpen, czy Noir Kei Ninomiya.
Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach tworzenia i manipulacji tkanin.
Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.
Ilość miejsc: 4-10
Cena : 360 PLN/os (w cenę wliczone są wszystkie materiały)
Prowadzący: Dominika Syczyńska

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. W tym kierunku kształciła się w Krakowie a także na Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Uczestniczka drugiej edycji polskiego Project Runway. Ubrania tworzy z pasją i dbałością o najmniejszy szczegół. Jej znakiem rozpoznawczym są trójwymiarowe struktury i tekstury. Odpowiedzialna za kreacje dla uczestników amerykańskiej edycji The Voice (2017). Na swoim koncie ma publikacje dla magazynów takich jak Vog

Kurs szycia spodni dla początkujących – uszyj spodnie w jeden dzień, dzianinowe lub z tkaniny, dresowe lub wyjściowe.

Kurs skierowany jest również do osób całkiem początkujących w szyciu!!!!

Chcesz stworzyć makramowy łapacz snów w łatwy i przyjemny sposób ?!
Przyjdź na kurs i naucz się kluczowych technik japońskiej techniki wiązania sznurów. Samodzielnie stwórz własny łapacz snów!
4 godzinny kurs ma na celu nauczenia kursantów kluczowych technik makramy : od prostych poprzez przestrzenne sploty.

Macrame jest bardzo wszechstronną techniką, pozostawiającą projektantowi dużą dowolność w interpretowaniu i wykorzystywania splotów. Solidne podstawy oraz odrobina fantazji pozwolą tworzyć tak fantazyjne ubrania i akcesoria, jakie zwykliśmy podziwiać u Valentino Couture, Iris Van Herpen, czy Noir Kei Ninomiya.
Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach tworzenia i manipulacji tkanin.
Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

Ilość miejsc: 4-10
Cena : 360 PLN/os (w cenę wliczone są wszystkie materiały)
Prowadzący: Dominika Syczyńska

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. W tym kierunku kształciła się w Krakowie a także na Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Uczestniczka drugiej edycji polskiego Project Runway. Ubrania tworzy z pasją i dbałością o najmniejszy szczegół. Jej znakiem rozpoznawczym są trójwymiarowe struktury i tekstury. Odpowiedzialna za kreacje dla uczestników amerykańskiej edycji The Voice (2017). Na swoim koncie ma publikacje dla magazynów takich jak Vog

Cracow Fashion Week 2022 w Slow Fashion Cafe

Na wszystkie wydarzenia, oprócz pokazu mody,  obowiązują zapisy: info@slowfashioncafe.pl.

1. 21.03, poniedziałek, 20.00-22.30, Noc Konstrukcji, Slow Fashion Cafe, ul. Kalwaryjska 34, zapisy: ino@slowfashioncafe.pl

2. 25.03, piątek, 20.00, Slow Fashion Show – pokaz prac Kursantek Slow Fashion Cafe oraz najnowszej kolekcji projektantek SFC, Slow Fashion Cafe, ul. Kalwaryjska 34, wstęp wolny!

3. 26.03, sobota, 11.00-14.00, Wykłady, Slow Fashion Cafe, ul. Kalwaryjska 34, zapisy: info@slowfashioncafe.pl.

11.00-11.45, Co to jest konstrukcja odzieży – siatka/obliczenia/konstrukcja na manekinie/modelowanie – prelegent: Anna Gawor, dyplomowana technolog odzieży, projektantka i konstruktorka odzieży, absolwentka KSA, od 9 lat instruktorka krawiectwa i konstrukcji w Slow Fashion Cafe.

12.00-12.45, Materiałoznawstwo – tkaniny, dzianiny, lny, konopie i inne popularne tekstylia – prelegentki: Jagoda Rymut, właścicielka marki „Yagoda”, dyplomowana technolog odzieży i projektantka, absolwentka SAPU, od 9 lat instruktorka krawiectwa w Slow Fashion Cafe, https://www.facebook.com/search/top?q=yagoda%20showroom, Magdalena Duda-Załęcka, miłośniczka polskich lnów, właścicielka krakowskiej marki „Linenu”, www.linenu.eu.

13.00-13.45 Tajniki maszyn do szycia – jak się poruszać w gąszczu ofert i wybrać najlepszą maszynę wielofunkcyjną/owerloka/multiloka/renderkę/hafciarkę – prelegent: Łukasz Wojasiewicz, specjalista w swojej dziedzinie, właściciel krakowskiej marki Krakmasz, www.krakmasz.pl

4. 26.03, sobota, 20.00-22.30, Noc szycia z Linenu, Slow Fashion Cafe, ul. Kalwaryjska 34, zapisy: info@slowfashioncafe.pl

Kurs szycia wdzianek wełnianych dla początkujących, 26.02, sobota, 10.00-13.00, cena 140 zł.
Zapraszamy was do uszycia prostego, ale efektownego okrycia wierzchniego ze szlachetnej wełny, które idealnie sprawdzi się na przedwiośniu!!!!
W programie kursu: podstawy szycia na maszynie i owerloku, podstawy materiałoznawstwa, odszycie wdzianka z wybranej wełny.
Cena: 140 zł. W cenę wliczone są wszystkie materiały oraz kawa i ciastka.

Kurs technik manipulacji tkanin dla początkujących, cena 360 zł.

Szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne tkaniny lub dekoracyjnie wykańczać materiały. Podczas warsztatów kursanci nauczą się licznych technik manipulacji tkanin i odszyją własne sample metodą:
• Ribbon Folding, Ruffles, Smocking, Tucks, Gathering, Layering, 3D Appliques, Trapunto, Pleating
Szkolenie bazuje na praktycznej nauce tradycyjnych i nowoczesnych technik manipulacji tkanin. Podczas kilkugodzinnych warsztatów kursanci przeszywają ręcznie i maszynowo dekoracyjne motywy tkanin, plisując je, marszcząc, nacinając, odginając i haftując.
Każdy kursant samodzielnie wykona po 1 próbce tkaniny z każdej techniki manipulacji tkanin.
Spektakularne efekty użycia kreatywnych technik manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Haute Couture Elie Saab, Chanel, Alexander McQueen, czy Giambattista Valli.
Kurs poprowadzi projektantka tkanin, biżuterii i odzieży DOMINIKA SYCZYNSKA, http://www.dominikasyczynska.com/

Wsparcie techniczne: Kiwwwi | Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności