2018
stycznia

20.01 Kurs szycia sukienki (dla początkujących)

10.00-16.00 (sobota), cena 290 zł. Warsztaty, na których będzie można nie tylko nauczyć się podstaw szycia na maszynie i owerloku, ale przede wszystkim uszyć jeden z kilku fasonów sukienek z wybranego przez siebie materiału. Doświadczona instruktorka, nie tylko pomoże wybrać wykrój i dopasować go do sylwetki, ale także cierpliwie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szycia i projektowania. W cenę wliczone są materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka.
2017
grudnia
Wigiliobranie w Slow Fashion Cafe

Wigiliobranie

17.12, niedziela, 16.00

Na tydzień przed Wigilią, w niedzielę, 17-ego grudnia zapraszamy na mini kiermasz, na którym będzie można kupić oryginalny upominek :)
listopada

Kurs szycia płaszcza a la Balenciaga, 09.12, sobota, 9.00-14.00

Uszyj płaszcz a la Balenciaga z Goshą GOShA Stylizacje Metamorfozy Szkolenia „Przez dwadzieścia lat Cristóbal Balenciaga był prorokiem prawie każdej zmiany, która miała miejsce w tworzeniu damskich sylwetek - powiedziała Diana Vreeland, kultowa redaktor naczelna magazynu Vogue”. Na zdjęciu widać – wspomnianą wcześniej- Dianę Vreeland, która pokazuje formę kultowego płaszcza Balenciagi, który powstał z użyciem zaledwie jednego szwu (one seem coat). Podczas ostatniej wizyty w Londynie GOShA miała przyjemność być na niezwykłej wystawie Balenciagi, skąd przywiozła formę na ten właśnie kultowy płaszcz! I na podstawie tej formy każdy, kto przyjdzie na warsztaty 9 września uszyje dla siebie płaszcz Balenciagi!. Stylistka GOShA, która jest również projektantką, podczas zajęć będzie służyć swoim doświadczeniem, aby każdy mógł stworzyć absolutnie własny, spersonalizowany płaszcz BALENCIAGI! Płaszcz będzie dwustronny, więc w zależności od nastroju będziesz mogła go nosić na jedną lub drugą stronę. Kurs skierowany jest również do osób nie mających żadnego doświadczenia w szyciu i obejmuje podstawową naukę obsługi maszyny do szycia :) Cena: 340 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednego płaszcza (wysokogatunkowe, włoskie wełny parzone - do wyboru w różnych kolorach) oraz kawa i ciastka :) Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777

25.11 Uszyj sukienkę z Goshą

9.00-14.00, (sobota), cena 340 zł. Andrzejki, firmowe wigilie, Boże Narodzenie, Sylwester – przygotuj się ze stylistką na ten świąteczny czas. Uszyj sobie sukienkę idealną na każdą z tych okazji, a także na wiele innych….Fason przywieziony przez Goshę z Londynu, ona sama pomoże Ci dostosować do Twojej sylwetki :) Wybierając spośród kilku wysokogatunkowych materiałów w różnych kolorach, każda uczestniczka uszyje pod naszym okiem sukienkę dłuższą lub mini, z krótkim lub długim rękawem, prostą lub z ruchomą falbaną, która pomoże podkreślić atuty sylwetki, lub ukryć jej mankamenty :) W programie kursu: podstawowa nauka szycia na maszynie, nauka korzystania z gotowych wykrojów, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Kurs skierowany jest również do osób całkiem początkujących :) W cenę kursu wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka :)
Cykliczne warsztaty konstrukcji i modelowania odzieży. Ruszamy z nową grupą od 6.11 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Na cyklicznych warsztatach konstrukcji uczestnicy poznają między innymi techniki wykreślania siatek konstrukcyjnych zgodne ze współczesnymi trendami oraz zgłębią zasady modelowania i dopasowania form odzieży do wybranej sylwetki.
Zaletą warsztatów jest mała liczebność grup oraz elastyczne podejście prowadzących skierowane indywidualnie do każdego z kursantów. Zapewniamy także wszelkie niezbędne w pracy konstruktora materiały pomocnicze, również linijki, krzywiki oraz specjalny papier kreślarski. Program kursu I stopnia obejmuje: - wykreślanie siatki konstrukcyjnej spódnicy podstawowej oraz spódnic z koła - modelowanie wybranych form spódnic - wykreślanie siatki konstrukcyjnej sukienki - modelowanie wybranych form sukienek - wykreślanie siatki konstrukcyjnej rękawa i jego modelowanie - wykreślanie siatki konstrukcyjnej klasycznej koszuli - wykreślanie siatki konstrukcyjnej kołnierzy Cykliczne warsztaty konstrukcji odzieży odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki o godzinie 17:30 i trwają 2,5 godziny. Podstawowy cykl zajęć wynosi 6 spotkań, które można następnie dowolnie przedłużać o kolejne. Do grupy można dołączyć z data rozpoczęcia kursu. Kiedy: poniedziałek od 6.11 przez kolejne 6 tygodni O której: 17:30 - 20:00 Za ile: 390 zł (w cenę wliczone są wszystkie materiały) Gdzie: Bożego Ciała 10, Kraków Zapisy: info@szkolaszycians.pl, 500 418 777
października

21.10 Otwarte warsztaty ozdabiania swetrów/bluz

15.00-18.00 (sobota), wstęp wolny (konieczne zapisanie się na wydarzenie na fb) Z okazji 5-tych urodzin Slow Fashion Cafe zapraszamy Was na warsztaty związane z jednym z głównych trendów tego sezonu :) Każdy kto przyniesie sweter/bluzę/kardigan będzie mógł ozdobić go przy pomocy naszego zespołu oraz stylistki  Wioli Szczepaniak :) Przy okazji będzie można poznać naszą pracownię, poplotkować, wypić kawkę i dowiedzieć się wszystkiego na temat warsztatów prowadzonych w Slow Fashion Cafe.

21.10 Materiałoznawstwo-wykład

18.15 (sobota), wstęp wolny Krótki wykład skierowany do naszych Kursantek, a także do wszystkich zainteresowanych szyciem i modą :)

21. 10 5-te urodziny Slow Fashion Cafe

19.00 (sobota), wstęp wolny Wszystkich naszych Przyjaciół oraz tych którzy chcieliby nas bliżej poznać zapraszamy na urodzinowy torcik i nie tylko ;)
Warsztaty Upcyclingowe 07.10, sobota, 9.00-13.00 Przełam jesienną nudę. Uszyj kolorowe patchworkowe ponczo, albo szalone upcyclingowe szarawary. Projektantki kolektywu projektowego CADOaccessories, które na co dzień zajmują się kreatywnymi akcesoriami zapraszają na warsztaty. Wspólnie uszyjemy: 1. Upcyclingowe* szarawary wykorzystując do tego jeansy, którym nadamy nowe życie. 2. Patchworkowe ponczo lub sweter, które sama zaprojektujesz. * Upcycling to zespół technik przetwarzania przedmiotów ogólnie uznanych za odpady, w wyniku którego powstają dzieła o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Warsztat zawiera w sobie elementy projektowania, co oznacza że każda z Was może dostosować formę poncza do swojego pomysłu. Będziemy się opierać na gotowych formach, które zostaaną przez Was przetworzone tak by spełniały wasze indywidualne potrzeby. koszt warsztatu: 350 PLN Cena zawiera wszelkie materiały i dodatki. Aby się zapisać skontaktuj się z nami mailowo biuro@cado.pl lub zadzwoń +48 606 99 88 32 Jola Florczyk
września
Uszyj płaszcz BALENCIAGI z Goshą GOShA Stylizacje Metamorfozy Szkolenia 24.09, niedziela, 9.00-14.00, koszt 340 zł. „Przez dwadzieścia lat Cristóbal Balenciaga był prorokiem prawie każdej zmiany, która miała miejsce w tworzeniu damskich sylwetek - powiedziała Diana Vreeland, kultowa redaktor naczelna magazynu Vogue”. Na zdjęciu widać – wspomnianą wcześniej- Dianę Vreeland, która pokazuje formę kultowego płaszcza Balenciagi, który powstał z użyciem zaledwie jednego szwu (one seem coat). Podczas ostatniej wizyty w Londynie GOShA miała przyjemność być na niezwykłej wystawie Balenciagi, skąd przywiozła formę na ten właśnie kultowy płaszcz! I na podstawie tej formy każdy, kto przyjdzie na warsztaty 9 września uszyje dla siebie płaszcz Balenciagi!. Stylistka GOShA, która jest również projektantką, podczas zajęć będzie służyć swoim doświadczeniem, aby każdy mógł stworzyć absolutnie własny, spersonalizowany płaszcz BALENCIAGI! Płaszcz będzie dwustronny, więc w zależności od nastroju będziesz mogła go nosić na jedną lub drugą stronę. Kurs skierowany jest również do osób nie mających żadnego doświadczenia w szyciu i obejmuje podstawową naukę obsługi maszyny do szycia :) Cena: 340 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednego płaszcza (wysokogatnkowe, włoskie wełny parzone lub pianki - do wyboru w różnych kolorach) oraz kawa i ciastka :) Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777
lipca
Wernisaż True Fashion 2017, piątyek, 28.06, godzina 20.30.  Zapraszamy :) W sobotę 3 czerwca odbył się otwarty plener fotograficzny True Fashion. Już po raz piąty obiektami fotografowania byli nasi Kursanci w uszytych przez siebie kreacjach, a fotografującymi zaprzyjaźnione z nami studia fotograficzne oraz utalentowani studenci i absolwenci Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF. O makijaż modelek zadbała Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa, a o fryzury Chmiest Academy of Hair Design, salonfryzur.net i HairArtist Kamil Peciak. Panie wystylizowała Wiola Szczepaniak Millenniumagelifestyle. Najlepsze zdjęcia, wybrane prze jury w składzie marzena kolarz kolage studio i GOShA Stylizacje Metamorfozy Szkolenia, zostaną zaprezentowane w naszej pracowni na poplenerowej wystawie, którą zamierzamy chwalić się przez długie miesiące. Na wernisaż zapraszamy juz w najbliższy piątek o godzinie 20.30.
kwietnia
W Slow Fashion Cafe w ramach Cracow Fashion Week 2017, jak co roku odbyły się warsztaty, wykłady i pokazy mody. W trakcie Nocy Konstrukcji uczestnicy tworzyli formy sukienki z dzianiny, a w trakcie Nocy Szycia bluzki powstałe drogą recyklingu, z męskich koszul. Wykłady zgromadziły liczne grono słuchaczy, tegoroczną tematyką było: „Sprzedawaj! O narzędziach do promowania marki, miejscach sprzedaży online oraz o profilu klientów”. Krakowski tydzień mody w Slow Fashion Cafe zakończył się pokazem mody. Slow Fashion Cafe zaprezentowało najnowszą kolekcję autorstwa swojego zespołu w składzie: Katarzyna Stypulska-Trybulec, Jagoda Rymut, Eliza Łopata i Anna Gawor. Swoją kolekcję zaprezentowała również była kursantka SFC, Tamara Matvisin. Można było również obejrzeć najnowszą kolekcję Anny Gawor. Duże wrażenie na zebranych zrobił pokaz prac autorstwa Kursantek, które powstały na warsztatach prowadzonych w pracowni.
2016
grudnia

Slow Fashion Cafe zaprasza na wydarzenia, które odbędą się w ramach Cracow Fashion Week 2017, święta mody organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Szczegółowy   program   wydarzeń   CFW   znajduje   się  na   stronach http://www.ksa.edu.pl/ksavery oraz www.cracowfashionweek.com

20.03, poniedziałek, godzina 20.00: Noc konstrukcji ubioru - warsztaty dla początkujących. Brak miejsc

22.03, środa, godzina 20.00: Noc szycia - warsztaty recyklingowe.Brak miejsc 24.03, piątek, godzina 13.00-16.00 wykłady:„Sprzedawaj! O narzędziach do promowania marki, miejscach sprzedaży online oraz o profilu klientów”

13.00: „DIY, czyli co musisz zrobić żeby sprzedawać online", prelegentka: Małgorzata Sapeta/ Digital Strategy Consultant w Socjomania https://socjomania.pl/?gclid=CJf8nsSwqdICFRCOGAodz0YFS Kup biletCena biletu 10 zł. W cenie biletu kawa i ciastko.
14.00: "Tajniki prowadzenia marki modowej" , prelegentki: Martyna Wilde, promotorka odpowiedzialnej mody i właścicielka w http://www.mapaya.pl, Anna Gregory projektantka, prowadzi własną markę http://annagregory.com, Anna Załucka-Kuczera projektantka, właścicielka marki http://www.zaluckakuczera.com/ Kup biletCena biletu 10 zł. W cenie biletu kawa i ciastko. 15.00: "Bezpośredni kontakt z klientem, a targi mody niezależnej", prelegenci: Iza Chyłek i Mateusz Kaczan, twórcy targów mody niezależnej http://kiermash.pl Kup bilet

Cena biletu 10 zł. W cenie biletu kawa i ciastko.

24.03, piątek, godzinie 20.00 zapraszamy na pokaz najnowszej kolekcji projektantek Slow Fashion Cafe oraz pokazy gościnne i poczęstunek. wstęp wolny!!!

listopada
Podaruj umiejętności, a nie rzeczy! Dla wszystkich, którzy szukają niepowtarzalnego, oryginalnego prezentu Slow Fashion Cafe przygotowało eleganckie bony upominkowe zapakowane w gustowne, szare, filcowe etui. Bon można wykupić na każdy z kursów, które odbywają się w naszej pracowni lub na konkretną kwotę, którą obdarowana osoba może przeznaczyć na dowolny kurs/kursy. Termin realizacji bonów jest długi, nie ma więc ryzyka, że obdarowana osoba nie zdąży zrealizować swojego prezentu. Bon można nabyć osobiście w Slow Fashion Cafe lub zamówić mailowo, a my wyślemy go pocztą.
października
W sobotę, 22 października, Slow Fashion Cafe będzie hucznie obchodzić swoje 4-te urodziny :) Zapraszamy nasze kochane Kursantk i Kursantów, cudownych Przyjaciół oraz wszystkich Wielbicieli mody, szycia i pysznej kawy na wieczór pełen wrażeń :) Urodzinowe party z poczęstunkiem, konkursami i niespodziankami rozpoczniemy o 18.00. W tym samym dniu, popołudniu,odbędą się warsztaty: 14.00 Warsztaty szycia filcowych etui (koszt 15 zł), 16.00 Warsztaty szycia czapek i kominów (koszt 15 zł).Uwaga! W przypadku warsztatów konieczna jest mailowa rezerwacja miejsca: info@slowfashioncafe.pl.
września

08.10 Warsztaty manipulacji tkanin metodą  smocking z projektantką tkanin  i zdobień Dominiką Syczyńską.

14.00-19.00 (sobota), cena 180 zł. Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcecie się nauczyć tworzyć własne, przestrzenne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty tworzenia materiałów metodą smocking! Dominika pokaże Wam, jak za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania stworzyć niesamowite strukturalne tkaniny. Podczas kursu wykonacie wiele próbek materiału, nauczycie się podstawowych wzorów ręcznego smocking’u, a zdobytą wiedzę przełożycie na własne projekty ubrań i dodatków. Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych warsztatach tworzenia i manipulacji tkanin. Wszystkie materiały są w cenie warsztatów. Smocking jest techniką marszczenia tkaniny, polegającą na ręcznym przeszywaniu materiału w celu otrzymania przestrzennego i strukturalnego charakteru tkaniny . Technika ta jest często wykorzystywana w celach praktycznych, jak wykańczanie kołnierzyków czy rękawów lub w celach czysto zdobniczych. Dekoracyjny efekt zostaje uzyskany przy pomocy wykonywaniu licznych przeszyć tkaniny (według wzoru) i plisowaniu. Smocking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w najnowszej kolekcji Noir Kei Ninomiya.  
marca

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe - relacja

W Slow Fashion Cafe w ramach Cracow Fashion Week, jak co roku odbyły się warsztaty, wykłady i pokaz mody. W trakcie Nocy Konstrukcji uczestnicy tworzyli formy spódnic, a w trakcie Nocy szycia spódnice powstawały, drogą recyklingu, z męskich koszul. Tegoroczne wykłady zgromadziły liczne grono słuchaczy, gdyż dotyczyły najgorętszych współcześnie tematów związanych z prowadzeniem firm o profilu artystycznym: prawa autorskiego, marketingu internetowego i public relations. Krakowski tydzień mody w Slow Fashion Cafe zakończył się pokazem mody. Slow Fashion Cafe zaprezentowało najnowszą kolekcję autorstwa swojego zespołu w składzie: Katarzyna Stypulska-Trybulec, Jagoda Rymut, Eliza Łopata i Anna Gawor. Swoją kolekcję "Flashbacks" zaprezentowała była kursantka FSC, laureatka tegorocznych Cracow Fashion Awards, Anna Załucka-Kuczera. Można było również obejrzeć barwną kolekcję "Spacer Chagalla" Agnieszki Unzeitig i " tajemniczą, mroczną "Efemeral Black" Anny Gawor. Duże wrażenie na zebranych zrobił pokaz prac autorstwa Kursantek, które powstały na warsztatach prowadzonych w pracowni. Wieczór zakończył się poczęstunkiem od firmy VerySlow i lampką wina.
stycznia

Cracow Fashion Week 2016 w Slow Fashion Cafe

  Jak co roku, w ramach Cracow Fashion Week organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne, Slow Fashion Cafe zaprasza na wykłady, warsztaty i pokaz mody.
7.03 (poniedziałek) Noc Konstrukcji, godzina 20.30-22.30. 
11.03 (piątek) Wykłady:
12.00-13.00 Prawo autorskie w świecie mody. Prelegenci: Areta Ochwat (Radca Prawny) i Emilia Mazur-Kania (Radca Prawny)
13.30-14.30 Trzy nogi marketingu internetowego. Prelegent: Grażyna Pawtel-Lorente (Trenerka i Coach Biznesu, BiznesMam.com)
15.00-16.00 Trendy w Public Relations, które warto wykorzystać w kreatywnym biznesie. Prelegent: Justyna Kozioł (Specjalistka od budowania wizerunku i nawiązywania kontaktu z mediami, Paniodpr.pl)
11.03 (piątek) Noc Szycia, godzina 20.30-22.30
 12.03 (sobota) Pokaz najnowszej kolekcji Slow Fashion Cafe  oraz prac kursantów SFC, godzina 18.00.
 
2015
listopada

Trzecie Urodziny i Dzień Otwarty SFC

W sobotę, 14 listopada świętowaliśmy wspólnie trzecie urodziny naszej pracowni. Z tej okazji zespół SFC przygotował szereg wykładów i warsztatów, podczas których słuchacze mogli dowiedzieć się wiele na temat materiałoznawstwa odzieżowego, poznać tajniki prowadzenia sklepu internetowego, czy przenieść się w magiczny świat biżuterii. Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wejść w rolę ilustratorów mody oraz poznać techniki wykonywania rękawiczek ze swetrów. Wieczorem, wraz z całym zespołem SFC i zaproszonymi gośćmi, tradycyjnie już przy lampce wina i wspaniałym torcie, wspominaliśmy wydarzenia mienionego roku.

 
maja

TRUE FASHION

W niedzielę 17  maja odbył się otwarty plener fotograficzny. Już po raz trzeci obiektami fotografowania byli nasi kursanci w uszytych przez siebie kreacjach a fotografującymi zaprzyjaźnione z nami studia fotograficzne oraz utalentowani studenci i absolwenci SKF-u. Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w naszej pracowni na poplenerowej wystawie, którą zamierzamy chwalić się przez długie miesiące. Wernisaż odbędzie się 25.06.2015 o godzinie 20:30 w Slow Fashion Cafe.    .
marca

Cracow Fashion Week

W dniach 23-28 marca 2015 podczas Cracow Fashion Week, kawiarnia krawiecka Slow Fashion Cafe przygotowała szereg spotkań i wykładów skierowanych do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z modą. Wielbiciele mody i szycia mogli przez cały krakowski tydzień mody szyć, konstruować formy, słuchać ciekawych prelekcji, a na koniec obejrzeć pokaz mody ubrań szytych przez wykładowców i kursantów Slow Fashion Cafe..
2014
sierpnia

Fashion in Cracow

17 sierpnia ulica grodzka w Krakowie zamieniła się w wybieg mody. Była to pierwsza edycja tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia – nowatorskie połączenie miasta i mody. Pokazom towarzyszył konkurs na najciekawsze stylizacje sfotografowane na tle Krakowa. Swoje kolekcje pokazali młodzi krakowscy projektanci, laureaci konkursu fotograficznego oraz gwiazda wydarzenia – Ewa Minge. Oprócz całodziennych pokazów mody odbyły się także liczne imprezy towarzyszące: wystawy fotografii konkursowych, targi mody i dizajnu, oraz wykłady na temat polskiej mody..
czerwca

True Fashion

Drugi otwarty plener fotograficzny zorganizowany specjalnie dla kursantów Slow Fashion Cafe. Za obiektywami stanęli uczniowie i absolwenci krakowskich szkół fotograficznych. Nasi kursanci zaprezentowali wykonane przez siebie ubrania i dodatki. Zaprzyjaźnione stylistka, fryzjerka i wizażystki zadbały o szczegóły strojów, fryzur i makijaży. Stylizacje zostały wzbogacone o ubrania z butiku Vintage Classic i Idea Fix. Sesje zdjęciowe odbyły się w malowniczych plenerach krakowskiego Kazimierza, a najciekawsze fotografie zostały zaprezentowane na wernisażu poplenerowym.
marca

Cracow Fashion Week

W tej edycji krakowskiego tygodnia mody nasza pracownia postawiła na spotkania łączące wiedzę specjalistyczną, trudno dostępną a bardzo przydatną w pracy projektanta, z przedstawieniem ciekawych osobowości i ich indywidualnego spojrzenia na branżę fashion. Wykłady dotyczyły: roli filmu reklamowego w promocji marki, możliwości portalu Etsy, roli trendów w strategii biznesowej, oraz charakterystyki wyrobów włókienniczych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się organizowane przez nas noc szycia, noc konstrukcji i noc szydełka. Po zmroku, pod czujnym okiem profesjonalistów, każdy mógł poczuć się twórcą ludowym, krawcem czy konstruktorem. Cracow Fashion Week zamknęliśmy jak co roku pokazami najnowszych kolekcji Németh&Stypulska, Anny Gawor, Pauliny Bżdzikot oraz strojów zrealizowanych przez kursantów na naszych warsztatach szycia.
2013
grudnia

Warsztat Mikołaja

Warsztat Mikołaja był przedświątecznym cyklem warsztatów wykonywania prezentów świątecznych i ozdób choinkowych. W cieplej, bożonarodzeniowej atmosferze, przy filiżance kawy czy herbaty można było samodzielnie zrobić niepowtarzalny upominek czy oryginalną ozdobę. Na większości warsztatów można było nauczyć się technik ręcznych, jednak amatorzy maszyn do szycia także coś dla siebie znaleźli.
października

Pierwsze urodziny SFC

W sobotni wieczór 12 października nasza pracownia świętowała swoje pierwsze urodziny. Właścicielki, Monika Németh i Katarzyna Stypulska, wraz z całym zespołem i zaproszonymi gośćmi, przy lampce wina i wspaniałym torcie wspominały wydarzenia ostatnich dwunasty miesięcy. W tym czasie odbyło się tu wiele ciekawych warsztatów, wykładów, akcji charytatywnych czy wernisaży. Przede wszystkim jednak nawiązywały się tutaj przyjaźnie, rodziły pomysły, powstawały wymarzone kreacje. Niezwykłą atmosferę miejsca, którą tworzą stali bywalcy, można było odczuć oglądając pokaz mody, który uświetnił wydarzenie. Oprócz pokazu najnowszej kolekcji duetu Németh&Stypulska premierowo zostały zaprezentowane również stroje i akcesoria uszyte własnoręcznie przez samych kursantów. Oglądając pokaz i reakcje zebranych gości można było odczuć, że szycie jest nie tylko przydatną umiejętnością, ale też dobrą zabawą, źródłem satysfakcji i ciekawym hobby, które może przekształcić się w nowy zawód.
czerwca

True Fashion

Pierwszy zorganizowany przez nas plener fotograficzny, w którym modelami byli kursanci Slow Fashion Cafe, a fotografującymi uczniowie i absolwenci szkół fotograficznych. Nasi kursanci, w uszytych przez siebie ubraniach, przeszli prawdziwą metamorfozę pod okiem stylistki, fryzjerki i wizażystek. Stylizacje dopełniły ubrania i dodatki z butiku Vintage Classic. Podsumowaniem projektu był wernisaż poplenerowy prezentujący crème de la crème wykonanych fotografii.
marca

Cracow Fashion Week

Od 19 do 23 marca wszyscy miłośnicy mody mogli wziąć udział w przygotowanych przez nas spotkaniach i wykładach. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele mediów, projektanci, producenci i rzemieślnicy, chętnie dzielili się własnym doświadczeniem i wiedzą. Słuchacze mogli dowiedzieć się wiele na temat mody w mediach, specjalizacji w projektowaniu czy tajników produkcji odzieży i butów. Uczestnicy nocnych warsztatów mieli okazję wejść w role konstruktorów, projektantów czy krawców. Zwieńczeniem pięciu twórczych dni był pokaz najnowszej kolekcji Szkoły Szycia Németh&Stypulska. Prezentowane ubrania można nie tylko kupić, ale i własnoręcznie uszyć na naszych warsztatach.