Nauka szycia - Harmonogram kursów

Terminy kursów cyklicznych  KAŻDY Z KURSÓW MOŻNA KUPIĆ W FORMIE BONU UPOMINKOWEGO

W wakacje możliwość zrealizowania kursu w trybie przyspieszonym, w jeden tydzień albo nawet w dwa dni!!!!

UWAGA !!! NOWE GRUPY: poniedziałki 11.30-17.00, środy 11.30-14.00, czwartki 9.00-11.30, 11.30-14.00, 4.30-17.00, piątki 15.00-17.30 i 17.30-20.00, oraz grupy anglojęzyczne: środy 17.30-20.00 i piątki 12.00-14.30, 15.00-17.30.

Kursy szycia dla początkujących i dla zaawansowanych (na zajęcia można uczęszczać raz w tygodniu lub częściej, minimalny cykl to 6 spotkań, koszt 450 zł, możliwość kontynuacji poprzez wykupienie kolejnych 6 spotkań w cenie 405 zł. Kurs semestralny: 22 spotkania koszt 1380 zł. Ciągły nabór do poszczególnych grup:

Poniedziałek

11.30–14.00,   17.30–20.00,   20.00–22.30

Wtorek

9.00-11.30,   11.30–14.00,   14.30–17.00,   17.30–20.00,   20.00–22.30
Środa
 11.30–14.00,   17.30–20.00,   20.00–22.30
Czwartek
9.00-11.30,   11.30–14.00,   14.30–17.00,   17.30–20.00, 20.00-22.30
Piątek
9:30–12:00,  12.00-14.30,  15.00-17.30, 17.30–20.00

 Cykliczne warsztaty konstrukcji odzieży 

Data rozpoczęcia najbliższego kursu wrzesień  (poniedziałek) godzina 17:30-20:00, cena: 460 zł.

Na cyklicznych warsztatach konstrukcji uczestnicy poznają między innymi techniki wykreślania siatek konstrukcyjnych zgodne ze współczesnymi trendami oraz zgłębią zasady modelowania i dopasowania form odzieży do wybranej sylwetki.

Zaletą warsztatów jest mała liczebność grup oraz elastyczne podejście prowadzących skierowane indywidualnie do każdego z kursantów. Zapewniamy także wszelkie niezbędne w pracy konstruktora materiały pomocnicze, również linijki, krzywiki oraz specjalny papier kreślarski.

Program pakietu nr.1:

– wykreślanie siatki konstrukcyjnej spódnicy podstawowej oraz spódnic z koła
– modelowanie wybranych form spódnic
– wykreślanie siatki konstrukcyjnej sukienki
– modelowanie wybranych form sukienek
– wykreślanie siatki konstrukcyjnej rękawa i jego modelowanie
– wykreślanie siatki konstrukcyjnej kołnierzy

Cykliczne warsztaty konstrukcji odzieży odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki o godzinie 17:30 i trwają 2,5 godziny. Podstawowy cykl zajęć wynosi 6 spotkań, które można następnie dowolnie przedłużać o kolejne. Do grupy można dołączyć z datą rozpoczęcia kursu.

 

Harmonogram kursów weekendowych   

KAŻDY Z KURSÓW MOŻNA KUPIĆ W FORMIE BONU UPOMINKOWEGO

 13.07 Kurs szycia ubranek dziecięcych dla początkujących

10.00-17.00, (sobota), cena 320 zł.

Jednodniowy kurs szycia dla początkujących i nie tylko :)
W programie kursu: podstawowa nauka szycia na maszynie i owerloku, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Każdy uczestnik uszyje dwa elementy garderoby dziecięcej (do wyboru: spodnie, sukienka, bluza, t-shirt, legginsy, komin i czapka) w wybranym przez siebie rozmiarze i z wybranej dzianiny spośród asortymentu MATERIALISTKA. Wszystkie materiały i dodatki pasmanteryjne oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu.

 

14.07  Kurs szycia sukienki dla początkujących

10.00-16.00,(niedziela), cena 320 zł

Jednodniowy kurs, na którym będzie można nie tylko nauczyć się podstaw szycia na maszynie i owerloku, ale przede wszystkim uszyć jeden z kilku fasonów sukienek z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA. Doświadczona instruktorka, nie tylko pomoże wybrać wykrój i dopasować go do sylwetki, ale także cierpliwie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szycia i projektowania.
Gwarantujemy miłą atmosferę, pyszną kawę i wymierne efekty nauki w postaci samodzielnie uszytej sukienki :)
W cenę wliczone są materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka.

 

 20-21.07 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 450 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

20.07 Kurs plisowania tkanin

11.30-16.30, (sobota), cena 290 zł.

Szkolenie jest przeznaczone dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Zajęcia poprowadzi projektantka odzieży, tkanin i biżuterii Dominika Syczynska, www.dominikasyczynska.com.

Podczas szkolenia kursanci nauczą się, jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin. Kilkugodzinne, praktyczne zajęcia maja na celu nauczenia kursantów całego wachlarza technik plisowania, wliczając do tego kluczowe metody:
•Accordion, Knife, Box, Upright, Curved, Cut-Pleats, Twisted, V-pleats

Pleating jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne tkaniny. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen, czy Noir Kei Ninomiya.

Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach z plisowania i manipulacji tkanin.

 

21.07 Kreatywne techniki szycia

9.00-14.00, (niedziela), cena 290 zł.

Kurs kreatywnych technik szycia z projektantką tkanin i zdobień Dominiką Syczyńską.
Szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne tkaniny lub dekoracyjnie wykańczać materiały. Podczas warsztatów kursanci nauczą się licznych, kreatywnych technik szycia i odszyją własne sample metodą:
• Ribbon Folding, Ruffles, Smocking, Tucks, Gathering, Layering, 3D Appliques, Trapunto
Szkolenie bazuje na praktycznej nauce tradycyjnych i nowoczesnych technik manipulacji tkanin. Podczas kilkugodzinnych warsztatów kursanci przeszywają ręcznie i maszynowo dekoracyjne motywy tkanin, plisując je, marszcząc, nacinając, odginając i haftując.
Spektakularne efekty użycia kreatywnych technik manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Haute Couture Elie Saab, Chanel, Alexander McQueen, czy Giambattista Valli.

 

21.07 Kurs farbowania tkanin

14.30-19.30, (niedziela), cena 290 zł.

Jednodniowe warsztaty farbowania tkanin metodami shibori, batik i ombre poprowadzone przez projektantkę tkanin Dominika Syczyńską.

Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty farbowania tkanin metodami shibori, batik i ombre!

Dominika pokaże Wam, jak za pomocą barwników, wosku, zawiązywaniu i zszywaniu tkanin, gumek, deseczek i pędzli stworzyć niesamowite wzory na tkaninach. Podczas kursu wykonacie liczne próbki tkanin, będziecie eksperymentować z barwnikami, a zdobytą wiedzę przełożycie na własne projekty ubrań i dodatków.

Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych warsztatach tworzenia i manipulacji tkanin.

SHIBORI jest niezwykłą japońską techniką barwienia tkanin polegająca na zawiązywaniu, składaniu, zszywaniu tkaniny, a następnie farbowaniu. Dzięki tym zabiegom barwnik nie dociera we wszystkie obszary tkaniny, przez co powstają niesamowite wzory. Technik shibori jest bardzo wiele, można je łączyć ze sobą i tworzyć każdorazowo bardziej wyszukane wzory na tkaninach. Z dorobku tej japońskiej techniki korzystali wielcy kreatorzy mody tacy jak Christian Lacroix, Yves Saint Laurent, czy dom mody Miu Miu.

Batik jest technika ręcznego, barwnego zdobienia tkanin zwaną także „sztuką z kropli wosku” . Metoda polega na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nieprzeznaczonych do zabarwienia na bawełnie lub jedwabiu. Przy pomocy specjalnego narzędzia zwanego tjanting tworzone są kropki i kreski z wosku, które następnie są usuwane w gotującej wodzie i ponownie barwione.

Ombre jest efektowną techniką tonowanej koloryzacji. Barwienie tkaniny polega na stworzeniu harmonijnego przejścia z jednego koloru do drugiego przy użyciu barwników w aerozolu lub stopniowego namaczaniu tkanin w barwnikach. Efekt wizualny tkaniny zabarwionej metodą ombre może być spektakularny, o czym można się przekonać patrząc na kolekcji Rodarte, Elie Saab, czy Giambattista Valli.

 

27.07 Kurs konstrukcji odzieży dzianinowej

10.00-16.00, (sobota), cena 320 zł.

Na jednodniowych warsztatach konstrukcji uczestnicy poznają między innymi techniki wykreślania siatek konstrukcyjnych zgodne ze współczesnymi trendami oraz zgłębią zasady modelowania i dopasowania form odzieży dzianinowej do wybranej sylwetki. Na zajęciach stworzymy od podstaw formy podkoszulka/sukienki oraz legginsów. Zaletą warsztatów jest mała liczebność grupy oraz elastyczne podejście prowadzącej skierowane indywidualnie do każdego z kursantów. Zapewniamy także wszelkie niezbędne w pracy konstruktora materiały pomocnicze, również linijki, krzywiki oraz specjalny papier kreślarski. Jedną ze stworzonych form będzie można odszyć na niedzielnym kursie szycia odzieży dzianinowej albo na cyklicznym kursie szycia w Slow Fashion Cafe. Osoby, które wykupią również kurs szycia odzieży  dzianinowej otrzymają 20% rabatu na obydwa kursy.

 

28.07 Kurs szycia odzieży dzianinowej

10.00-16.00, (sobota), cena 320 zł.

Kilkugodzinne warsztaty szycia ,w trakcie których będzie można zapoznać się z zasadami szycia odzieży dzianinowej, korzystania z maszyny do szycia i owerloka, a także korzystania z gotowych form odzieżowych (lub z formy stworzonej przez siebie na sobotnim kursie konstrukcji odzieży dzianinowej). Każdy uczestnik uszyje wybrany przez siebie element garderoby (do wyboru: podkoszulek, legginsy, sukienka, spodnie dresowe) z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA. Osoby, które wykupią również kurs konstrukcji odzieży dzianinowej otrzymają 20% rabatu na obydwa kursy.
Zapraszamy również osoby całkiem początkujące :)
Gwarantujemy relaksującą atmosferę i pyszną kawę :)

 

 

27.07 Kurs szycia torebek skórzanych

10.00-15.00, (sobota), cena 290 zł. (kopertówka skórzana)/340 zł. (torba A4 skórzana)/380 zł.(torba oversize skórzana), 180 zł. torba materiałowa.

Niepowtarzalna okazja do uszycia wymarzonej torebki na wielkie wyjścia lub do pracy :)
Każda uczestniczka, z wybranej przez siebie skóry naturalnej uszyje jeden z kilku fasonów torebek zapinanych na zamek lub z wpinanym organizerem zapinanym na zamek.
W programie kursu podstawowa nauka szycia na maszynie, informacje dotyczące szycia skór ekologicznych i naturalnych, nauka korzystania z akcesoriów kaletniczych.
W cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednej torebki oraz kawa i ciastka.

 

 3-4.08 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 450 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

3.08  Kurs szycia ubranek dziecięcych dla początkujących

10.00-17.00, (sobota), cena 320 zł.

Jednodniowy kurs szycia dla początkujących i nie tylko :)
W programie kursu: podstawowa nauka szycia na maszynie i owerloku, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Każdy uczestnik uszyje dwa elementy garderoby dziecięcej (do wyboru: spodnie, sukienka, bluza, t-shirt, legginsy, komin i czapka) w wybranym przez siebie rozmiarze i z wybranej dzianiny spośród asortymentu MATERIALISTKA. Wszystkie materiały i dodatki pasmanteryjne oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu.

 

3.08 Kurs szycia koronkowej bielizny: braletka plus figi

10.00-17.00, (sobota), cena 460 zł.

Całodniowe warsztaty, które poprowadzi projektantka, Agata Bawer, właścicielka marki Deep l’amour
W trakcie warsztatów każda uczestniczka nauczy się zdejmować miarę i stworzy indywidualny wykrój miseczki oraz majtek lub koszulki. Po wybraniu materiałów wykona projekt, a następnie, po konsultacji projektu, uszyje wymarzony biustonosz i majtki lub koszulkę satynową :) ,
Warsztaty skierowane są również do osób całkiem początkujących.

Podczas warsztatów nauczysz się :

-jak pracować z elastycznymi materiałami i maszyną do szycia
– jak dobierać ściegi do elastyczncyh tkanin i gum
– jak (równo!) kroić problematyczne materiały
-jak prawidłowo zdjąć miarę
– jak dopasować gotowy wykrój do kształtu ciala
-jak samodzielnie stworzyć wykrój miseczki na indywidualny rozmiar
-jak skutecznie wszywać i zszywać gumę
-jak prawidłowo robi się zaszewki

Oprócz tego dowiesz się
– jak stworzyć i wykorzystać modboard (kartę inspiracji ) w procesie projektowania i szycia
-jak radzić sobie z szyciem elastycznych materiałów
-jak dobierać materiały i komponenty w zależności od wielkości i kształtu biustu/figury
(materiały do wyboru podczas zajęć)
Z warsztatów każda z Was wyjdzie z gotową sztuką bielizny :) odszytą na miarę według własnego projektu. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektu oraz odszycia body są wliczone w cenę.
Konieczna rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. na konto: Agata Bawer: 82 1020 2401 0000 0102 0257 4580.

 

4.08 Kurs szycia usztywnianego biustonosza

10.00-17.oo, (niedziela), cena 380 zł

Wchodzimy na wyższy level ! Kto ma problemy z nietypowym rozmiarem lub po prostu chce poznać tajniki tworzenia zmysłowych usztywnianych biustonoszy zapraszamy na 7-mio godzinny Kurs Modelowania i Szycia Usztywnianych Biustonoszy

Zajęcia poprowadzi Agata Bawer właścicielka oraz projektantka marki Deep l’amour
W trakcie kursu każda uczestniczka pozna podstawy konstrukcji biustonoszy, po wybraniu fasonu i dopasowaniu wykroju na indywidualną miarę, przyjdzie czas na wybranie materiałów oraz wykonanie projektu biustonosza. Po konsultacji projektu oraz teoretycznym wprowadzeniu, jak postępować z materiałami elastycznymi i koronkami , każda z Was odszyje spersonalizowany biustonosz. Oprócz fiszbin będzie możliwość wszycia wkładki modelującej.

Brzmi jak rzecz nie do odszycia ? Nieprawda! W Koronowej Robocie idziemy na jakość a nie ilość, czyli grupy do 6 osób i po wprowadzeniu każdy pracuje w indywidualnym tempie.
Dodatkowo wszystkie profesjonalne materiały niezbędne do stworzenia wykroju i odszycia koronkowego cudeńka są wliczone w cenę.

Podczas warsztatów nauczysz się :
– podstawowej konstrukcji biustonosza na fiszbinie lub usztywnianego wkładką
– jak zmodyfikować wykrój do potrzeb danego rozmiaru/ sylwetki
– jak dopasować rozmiar fiszbina/miseczki do ciała
– jak (równo!) kroić problematyczne materiały
-jak prawidłowo zdjąć miarę
-jak samodzielnie stworzyć wykrój miseczki na indywidualny rozmiar
-jak skutecznie wszywać i zszywać gumę
-jak prawidłowo pozszywać poszczególne elementy w biustonosz

Oprócz tego dowiesz się
– jak stworzyć i wykorzystać modboard (kartę inspiracji ) w procesie projektowania i szycia
-jak radzić sobie z szyciem elastycznych materiałów
-jak dobierać materiały i komponenty w zależności od wielkości i kształtu biustu/figury
(materiały do wyboru podczas zajęć)
Z warsztatów każda z Was wyjdzie z gotową sztuką bielizny odszytą na miarę według własnego projektu.

Konieczna rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. na konto: Agata Bawer: 82 1020 2401 0000 0102 0257 4580.

 

4.08  Kurs szycia sukienki dla początkujących

10.00-16.00,(niedziela), cena 320 zł

Jednodniowy kurs, na którym będzie można nie tylko nauczyć się podstaw szycia na maszynie i owerloku, ale przede wszystkim uszyć jeden z kilku fasonów sukienek z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA. Doświadczona instruktorka, nie tylko pomoże wybrać wykrój i dopasować go do sylwetki, ale także cierpliwie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szycia i projektowania.
Gwarantujemy miłą atmosferę, pyszną kawę i wymierne efekty nauki w postaci samodzielnie uszytej sukienki :)
W cenę wliczone są materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka.

 

 10-11.08 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 450 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

 

10.08 Kurs szycia spodni

10.00-16.00, (sobota), cena 320 zł.

Kilkugodzinne warsztaty szycia spodni na gumce, do wyboru 3 fasony: sportowe, casualowe, eleganckie. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z zasadami korzystania z maszyny do szycia i owerloka oraz korzystania z gotowych form odzieżowych. Każdy uczestnik uszyje spodnie z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA.
Zapraszamy również osoby całkiem początkujące :)

11.08 Kurs szycia HOODIE

10.00-16.00, (niedziela), cena 320 zł.

Kilkugodzinne warsztaty szycia naszej bestsellerowej bluzy z kapturem, w trakcie których będzie można zapoznać się z zasadami szycia odzieży dzianinowej, korzystania z maszyny do szycia i owerloka i korzystania z gotowych form odzieżowych. Każdy uczestnik uszyje bluzę z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA.
Zapraszamy również osoby całkiem poczatkujące :)
Gwarantujemy relaksującą atmosferę i pyszną kawę :)

 

 17-18.08 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 450 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.17-18.

 

 24-25.08 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00, (sobota–niedziela), cena 450 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

 

31.08 Kurs szycia ubranek dziecięcych dla poczatkujących

10.00-17.00, (sobota), cena 320 zł.

Jednodniowy kurs szycia dla początkujących i nie tylko :)
W programie kursu: podstawowa nauka szycia na maszynie i owerloku, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Każdy uczestnik uszyje dwa elementy garderoby dziecięcej (do wyboru: spodnie, sukienka, bluza, t-shirt, legginsy, komin i czapka) w wybranym przez siebie rozmiarze i z wybranej dzianiny spośród asortymentu MATERIALISTKA. Wszystkie materiały i dodatki pasmanteryjne oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu.

 

01.09 Kurs szycia sukienki dla początkujących

10.00-16.00,(niedziela), cena 320 zł

Jednodniowy kurs, na którym będzie można nie tylko nauczyć się podstaw szycia na maszynie i owerloku, ale przede wszystkim uszyć jeden z kilku fasonów sukienek z wybranego przez siebie materiału z asortymentu MATERIALISTKA. Doświadczona instruktorka, nie tylko pomoże wybrać wykrój i dopasować go do sylwetki, ale także cierpliwie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szycia i projektowania.
Gwarantujemy miłą atmosferę, pyszną kawę i wymierne efekty nauki w postaci samodzielnie uszytej sukienki :)
W cenę wliczone są materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka.