Warsztaty Manipulacji Tkanin

08.10 Warsztaty manipulacji tkanin metodą  smocking z projektantką tkanin  i zdobień Dominiką Syczyńską.

14.00-19.00 (sobota), cena 180 zł.

Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcecie się nauczyć tworzyć własne, przestrzenne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty tworzenia materiałów metodą smocking!

Dominika pokaże Wam, jak za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania stworzyć niesamowite strukturalne tkaniny. Podczas kursu wykonacie wiele próbek materiału, nauczycie się podstawowych wzorów ręcznego smocking’u, a zdobytą wiedzę przełożycie na własne projekty ubrań i dodatków. Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych warsztatach tworzenia i manipulacji tkanin.

Wszystkie materiały są w cenie warsztatów.

Smocking jest techniką marszczenia tkaniny, polegającą na ręcznym przeszywaniu materiału w celu otrzymania przestrzennego i strukturalnego charakteru tkaniny . Technika ta jest często wykorzystywana w celach praktycznych, jak wykańczanie kołnierzyków czy rękawów lub w celach czysto zdobniczych. Dekoracyjny efekt zostaje uzyskany przy pomocy wykonywaniu licznych przeszyć tkaniny (według wzoru) i plisowaniu. Smocking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w najnowszej kolekcji Noir Kei Ninomiya.