Warsztaty manipulacji tkanin metodą smocking

21.01  Warsztaty manipulacji tkanin metodą  smocking z projektantką tkanin  i zdobień Dominiką Syczyńską.

11.00-18.00 (sobota), cena 340 zł.

Serdecznie zapraszamy początkujących i zaawansowanych na kolejną edycję warsztatów ze smocking’u na których poznacie wzory i techniki projektowania tkanin metodą smocking, a następnie odszyjecie własną, dizajnerską i strukturalną sukienkę!

Jeśli lubisz eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcesz się nauczyć tworzyć własne, przestrzenne tkaniny, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Podczas 7 godzinnych warsztatów nauczysz się kilku technik smocking’u tkanin, odszyjesz własne sample materiałów, a następnie stworzysz sukienkę, wykorzystując do tego wybraną przez siebie technikę manipulacji tkaniny.

Dominika Syczynska pokaże Wam, jak za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania stworzyć niesamowite strukturalne tkaniny. Podczas trwania warsztatów Dominika będzie indywidualnie konsultowała wszystkie pomysły i pomagała na każdym etapie szycia sampli i sukienki.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą kontynuować naukę wyniesioną z pierwszej edycji szkoleń oraz dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze smocking’iem.
Wszystkie materiały są w cenie warsztatów.

Smocking jest techniką marszczenia tkaniny, polegającą na ręcznym przeszywaniu materiału w celu otrzymania przestrzennego i strukturalnego charakteru tkaniny . Technika ta jest często wykorzystywana w celach praktycznych, jak wykańczanie kołnierzyków czy rękawów lub w celach czysto zdobniczych. Dekoracyjny efekt zostaje uzyskany przy pomocy wykonywaniu licznych przeszyć tkaniny (według wzoru) i plisowaniu. Smocking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Chanel, AlexandER McQueen , Miu Miu, czy Noir Kei Ninomiya.