Kurs szycia płaszczyka/kardiganu

22.10, niedziela, 10.00-16.00

Jednodniowe warsztaty, na których będzie można uszyć ciepły kardigan lub płaszczyk. Do wyboru kilka form o różnym charakterze, z kapturem i bez oraz cały wachlarz szlachetnych materiałów i dzianin w różnych kolorach. W programie kursu podstawowa nauka szycia na maszynie i owerloku, korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa.

Koszt kursu: 290 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednego kardiganu lub płaszczyka oraz kawa i ciastka.

Kurs szycia HOODIE

7.10, sobota, 13.30-18.30

Kilkugodzinne warsztaty, na których będzie można odszyć oryginalną i wygodną, bardzo modną bluzę z kapturem. W programie kursu: nauka obsługi maszyny do szycia i owerlocka, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa.

Koszt 290 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednej bluzy oraz kawa i ciastka :)

Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777

Kurs szycia ubranek dziecięcych

23.09, sobota, 10.00-16.00, cena 290 zł.

W sobotę, 23.09,  zapraszamy na kurs szycia ubranek dziecięcych :)
Będzie można nauczyć się podstaw szycia, kroju i projektowania oraz uszyć 2 elementy garderoby dziecięcej (do wyboru kilka fasonów) z wybranych przez siebie, wysokogatunkowych, bawełnianych dzianin MATERIALISTKA

Informacje i zapisy: info@slowfashioncafe.pl, 500418777

Kurs szycia torebek z nieprzemakalnego papieru.

Cena: 280 PLN (wszystkie materiały w cenie)

Czas: 10 września 2017 godziny 9-13

Czterogodzinny warsztat poprowadzony przez Jola Florczyk i Monika Wieciech – projektantki pracowni CADOaccessories, która tworzy kreatywne akcesoria oraz torebki.
W trakcie warsztatu uczestniczki poznają techniki pracy z nieprzemakalnym papierem, stworzą zindywidualizowany szablon projektu oraz przy pomocy projektantek wykonają własny model ORYGINALNEJ TOREBKI.

Zapraszamy również Osóby początkujące :)

Zapisy i rezerwacje:
– napisz do nas maila na adres biuro@cado.pl lub bezpośrednio do Slow Fashion Cafe info@slowfashion.pl
– zadzwoń do nas Jola +48 606 998 832 Monika +48 501 931 209

02-03.09 Techniki szycia dla początkujących

10.00-16.00  (sobota–niedziela), cena 370 zł.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

 

28.08  Kurs szycia bluzy z kapturem HOODIE

10.00-15.00 (niedziela), cena 290 zł.

Jednodniowy kurs szycia bluzy dla początkujących . Na warsztat weźmiemy nasz bestseller, HOODIE autorstwa projektantki i instruktorki krawiectwa Jagoda Rymut Uczestnicy kursu będą mieli do wyboru szeroki wachlarz dzianin MATERIALISTKA. W programie kursu: podstawy nauki szycia na maszynie i owerloku, korzystania z gotowych form krawieckich oraz podstawy projektowania i materiałoznawstwa. W cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do szycia jednej bluzy oraz kawa i ciastka :)

Kurs szycia kombinezonu dzianinowego

10.00-17.00 (niedziela), cena 290 zł.

Jednodniowe warsztaty szycia kombinezonu. Uczestnicy kursu będą korzystali z gotowej formy. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Efektem zajęć jest samodzielnie uszyty kombinezon. Materiał potrzebny do uszycia jednego kombinezonu jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów w różnych kolorach.

 

Kurs szycia sukienki

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kurs szycia sukienki
Do wyboru kilka fasonów, między innymi nasz bestseller, sukienka z kapturem uszyta z wysokogatunkowej, polskiej, bawełnianej dzianiny MATERIALISTKA
W programie kursu: podstawowa nauka korzystania z maszyny do szycia i overlocka, nauka korzystania z gotowych form odzieżowych, podstawy projektowania i materiałoznawstwa
Kurs skierowany jest również do osób całkiem początkujących

Co: Kurs szycia sukienki
Gdzie: Slow Fashion Cafe
Kiedy: 16.07, niedziela, 10.00-16.00
Za ile: 290 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia jednej sukienki oraz kawa i ciastka

Informacje i zapisy: Info@slowfashioncafe.pl, 500418777

Intensywny kurs technik szycia dla początkujących.

Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

Co: Intensywny kurs technik szycia dla początkujących
Kiedy: 8-9 lipca (sobota-niedziela) godz. 10:00-16:00
Gdzie: Slow Fashion Cafe, ul. Bożego Ciała 10
Za ile: 370 zł. (w cenę wliczone są wszystkie materiały)
Informacje i zapisy: www.slowfashioncafe.pl , 500 418 777

Odbiorcy: 88

01.07 Kurs kreatywnych technik szycia z projektantką tkanin i zdobień Dominiką Syczyńską

15.00-20.00, (sobota), cena 290 zł.

Szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne tkaniny lub dekoracyjnie wykańczać materiały. Podczas warsztatów kursanci nauczą się licznych, kreatywnych technik szycia i odszyją własne sample metodą:

• Ribbon Folding, Ruffles, Smocking, Tucks, Gathering, Layering, 3D Appliques, Trapunto

Szkolenie bazuje na praktycznej nauce tradycyjnych i nowoczesnych  technik manipulacji tkanin. Podczas kilkugodzinnych warsztatów kursanci  przeszywają ręcznie i maszynowo dekoracyjne motywy tkanin, plisując je, marszcząc, nacinając, odginając i haftując.

Spektakularne efekty użycia kreatywnych technik manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Haute Couture  Elie Saab, Chanel, Alexander McQueen,  czy Giambattista Valli

18.06 Kurs szycia ubranek dla dzieci

10.00-16.00 (niedziela), cena 290 zł.

Jednodniowe warsztaty, na których każdy uczestnik stworzy 2 elementy garderoby dziecięcej – do wyboru. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i obsługi maszyny do szycia oraz owerlocka. Efektem zajęć jest samodzielnie uszyty komplet niepowtarzalnych ubranek, w wybranym przez siebie rozmiarze. Oryginalne, designerskie materiały (dzianiny bawełniane, jednokolorowe oraz o ciekawych nadrukach) są wliczone w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów w różnych kolorach i o różnym charakterze. Poziom: dla początkujących.

04.06  Warsztaty szycia  biustonosza bikini

10.00-14.00 (niedziela), cena 280 zł.

Czterogodzinne warsztaty, które poprowadzi projektantka, Agata Bawer, właścicielka marki Deep l’amour.
W trakcie warsztatów każda uczestniczka nauczy się zdejmować miarę i stworzy indywidualny wykrój miseczki. Po wybraniu materiałów wykona projekt, a następnie, po konsultacji projektu, uszyje wymarzoną górę od bikini  :) Warsztaty również dla osób całkiem początkujących.

04.06  Warsztaty szycia  dołu od bikini

15.00-19.00 (niedziela), cena 280 zł.

Czterogodzinne warsztaty, które poprowadzi projektantka, Agata Bawer, właścicielka marki Deep l’amour.
W trakcie warsztatów każda uczestniczka nauczy się zdejmować miarę i stworzy indywidualny wykrój majtek od stroju kąpielowego. Po wybraniu materiałów wykona projekt, a następnie, po konsultacji projektu, uszyje wymarzony dół od bikini  :) Warsztaty również dla osób całkiem początkujących.

Kurs plisowania tkanin, 18.03, sobota

Szkolenie jest przeznaczone dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form.

Podczas szkolenia kursanci nauczą się, jak tworzyć trójwymiarowe formy  z płaskich arkuszy papieru i tkanin. Kilkugodzinne, praktyczne zajęcia maja na celu nauczenia kursantów całego wachlarza technik plisowania, wliczając do tego kluczowe metody:

•Accordion, Knife, Box, Upright, Curved, Cut-Pleats, Twisted, V-pleats

Pleating jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne tkaniny.  Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen,  czy Noir Kei Ninomiya.

Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych  szkoleniach z plisowania i manipulacji tkanin.

 

Warsztaty poprowadzi Dominika Syczyńska, projektantka odzieży, biżuterii i tkanin, www.dominikasyczynska.com

Cena kursu: 290 zł, w cenę wliczone są wszystkie materiały oraz kawa i ciastka.

21.01  Warsztaty manipulacji tkanin metodą  smocking z projektantką tkanin  i zdobień Dominiką Syczyńską.

11.00-18.00 (sobota), cena 340 zł.

Serdecznie zapraszamy początkujących i zaawansowanych na kolejną edycję warsztatów ze smocking’u na których poznacie wzory i techniki projektowania tkanin metodą smocking, a następnie odszyjecie własną, dizajnerską i strukturalną sukienkę!

Jeśli lubisz eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcesz się nauczyć tworzyć własne, przestrzenne tkaniny, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Podczas 7 godzinnych warsztatów nauczysz się kilku technik smocking’u tkanin, odszyjesz własne sample materiałów, a następnie stworzysz sukienkę, wykorzystując do tego wybraną przez siebie technikę manipulacji tkaniny.

Dominika Syczynska pokaże Wam, jak za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania stworzyć niesamowite strukturalne tkaniny. Podczas trwania warsztatów Dominika będzie indywidualnie konsultowała wszystkie pomysły i pomagała na każdym etapie szycia sampli i sukienki.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą kontynuować naukę wyniesioną z pierwszej edycji szkoleń oraz dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze smocking’iem.
Wszystkie materiały są w cenie warsztatów.

Smocking jest techniką marszczenia tkaniny, polegającą na ręcznym przeszywaniu materiału w celu otrzymania przestrzennego i strukturalnego charakteru tkaniny . Technika ta jest często wykorzystywana w celach praktycznych, jak wykańczanie kołnierzyków czy rękawów lub w celach czysto zdobniczych. Dekoracyjny efekt zostaje uzyskany przy pomocy wykonywaniu licznych przeszyć tkaniny (według wzoru) i plisowaniu. Smocking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Chanel, AlexandER McQueen , Miu Miu, czy Noir Kei Ninomiya.

 

26.11 Kurs konstrukcji odzieży dzianinowej

10.30-16.30 (sobota), cena 250 zł.

Jednodniowy kurs konstrukcji dla początkujących i nie tylko. Uczestnicy nauczą się tworzyć  formy podstawowe sukienki, bluzki/bluzy i legginsów oraz wykonają kilka modelowań. Zdobyte umiejętności pozwolą na samodzielne tworzenie form odzieży dzianinowej w różnych fasonach i rozmiarach. Stworzone formy będzie można wypróbować w niedzielę, podczas kursu szycia odzieży dzianinowej. Cena obydwu kursów w pakiecie wynosi 450 zł. Wszystkie materiały oraz kawa i ciastka wliczone są w cenę kursu.

 

27.11 Kurs szycia odzieży dzianinowej (dla początkujących)

10.00-18.00 (niedziela), cena 250 zł.

Jednodniowy kurs szycia, na którym każdy uczestnik będzie mógł uszyć dwa elementy odzieży dzianinowej, do wyboru: t-shirt, bluza, legginsy, spodnie dresowe, sukienka/tunika. W programie kursu: obsługa maszyny do szycia i owerlocka, nauka korzystania z gotowych wykrojów, podstawy projektowania i materiałoznawstwa. Istnieje możliwość wykupienia kursu szycia dzianiny w pakiecie z kursem konstrukcji odbywającym się w sobotę, cena obydwu kursów wynosi 450 zł.